23.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
Salı, Temmuz 27, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri - Son Dakika10 yaşındaki halterci görenleri şaşırtıyor

  10 yaşındaki halterci görenleri şaşırtıyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  İran’ın Shooshtar kentinde yaşayan 10 yaşındaki halterci Yeganeh Bandekhoda, kaldırdığı 33 kg ağırlıkla ülkesinde “en güçlü çocuk” ilan edildi.

  İran’da yaşayan 10 yaşındaki  halterci Yeganeh Bandekhoda halterde gösterdiği performansıyla hem yaşıtlarına hem de profesyonel haltercilere taş çıkartıyor.

  Ülkenin Shooshtar kentinde yaşayan Bandekhoda, 4 yıl önce başlatığı halter sporuna aralıksız devam ediyor. 

  33 KG AĞIRLIĞI ÇOK RAHAT KALDIRABİLİYOR

  Altı yaşındayken haltere başlayan Bandekhoda’nın koparmada 33 kg ağırlığı kaldırabiliyor. İran’da birden fazla ödülü bulunan Yeganeh ülkesinde “en güçlü çocuk” ilan edidi. 10 yaşındaki  halterci, yaşıtlarına “Ufak yaşta sporla tanışmak yaşam kalitesini yükseltir. Özgüveni kazanmak için her türlü spor yapılmalı” tavsiyesinde bulundu.

  Küçük haltercinin antrenörlüğünü yapan babası yerel medyaya yaptığı açıklamada “Daha önce Shooshtar ilinde halter koçuydum. Ve kulübe gittiğimde bazen Yeganeh’i çocukların eğitim alanına götürürdüm.

  10 yaşındaki halterci görenleri şaşırtıyor

  Çocukları eğitirken Yeganeh’in ağırlıklarla oynadığını gördüm ve izledim. Çocuklarla pratik yapmaya gittiğim seansların çoğunda Yeganeh’in de çalıştığını gördüm. Çok çabuk öğrendi” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler