18.3 C
Ankara
24 C
İstanbul
28 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve Sanat10 bin adet taşla koleksiyon yaptı

  10 bin adet taşla koleksiyon yaptı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Kayseri’nin Develi ilçesinde İsmail Develioğlu (50), bir yıl önce biriktirmeye başladığı 10 bin adet taşla koleksiyon yaptı.

  10 bine yakın taş biriktiren Develioğlu, “Bende son 1 yılda taş hobisi başladı. Taş toplamak beni çok mutlu ediyor. Gördüğüm taşlardan kesit alıp, içindeki gerçek dünyayı görüyorum” dedi.  

  Develi ilçesinde, evli ve 3 çocuk babası İsmail Develioğlu’nun, yaklaşık bir yıl önce doğa gezisi sırasında gördüğü şekilli taşlar ilgisini çekti. Develi Belediyesi‘nde personel müdürü olarak çalışan Develioğlu, bu süreçten sonra taş toplamak için geziler yaptı. Yaklaşık 10 bine yakın taş biriktiren Develioğlu, evinde koleksiyon oluşturdu.

  10 bin adet taşla koleksiyon yaptı
  10 bin adet taşla koleksiyon yaptı

  Develioğlu, uzmanlardan bazılarının 3 ile 10 milyon yıl öncesine ait olduğunu öğrendiği taşlara gözü gibi bakıyor. Oluşturduğu taş koleksiyonu hakkında bilgi veren İsmail Develioğlu, “Ben doğa tutkunuyum. Fotoğraf çekmeyi ve kamp yapmayı çok seviyorum. Doğada gezerken taşların farklılıklarını fark ettim. Bende son bir yılda taş hobisi başladı. 10 bine yakın taş topladım. Taş toplamak beni çok mutlu ediyor. Ülkemizde çok farklı taşlar var. Oluşan bu hobim doğaya olan merakımı daha da fazlalaştırdı” diye konuştu.

  ‘TAŞ GÖRÜNCE DAYANAMIYORUM’

  Develioğlu, taş koleksiyonunun kendini mutlu ettiğini belirterek, “Evde o kadar çok taş var ki, bazen eşim bu taşlardan dolayı ‘bina çökecek’ diyor. Ben taşları görünce dayanamıyorum. Bu merakımın sonu yok biliyorum. Amacım farkındalık oluşturmak. Elimde 3 ile 10 milyon öncesine ait taş fosiller var. Farklı kentlere gittiğimde de taşları alıp buluyorum. Gördüğüm taşlardan kesit alıp, içindeki gerçek dünyayı görüyorum” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler