21.6 C
Ankara
18.5 C
İstanbul
26 C
İzmir
Salı, Mayıs 11, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerZorunlu göç 79.5 milyon kişiyi yerinden etti

  Zorunlu göç 79.5 milyon kişiyi yerinden etti

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin verilerine göre 2019 yılında 79.5 milyon kişinin zorunlu göç nedeniyle yerinden edildiğini duyuruldu.

  Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği, (BMMYK) yeni yayımladığı raporda 2019 yılında 79.5 milyon kişinin zorunlu göç nedeniyle yerinden edildiğini duyurdu. BMMYK, dünyanın yüzde 1’inden fazlasını oluşturan 79.5 milyon mülteci ve  için uluslararası toplumu daha fazla yardım etmeye çağırdı.

  Bmmykden kritik rapor 2019 yilinda 79. 5 milyon kisi yerinden edildi 9042 dhaphoto1 - dış haberler - haberton
  2019’da 79.5 milyon kişi yerinden edildi

   9 YILDA YAKLAŞIK İKİ KAT ARTTI

  BMMYK’nın  yıllık olarak yayımladığı raporda aynı zamanda söz konusu sayının 2010’un sonundan bu yana yaklaşık iki kat arttığı belirtildi. Topluluğu oluşturan yüzde 38-43’ün ise çocuk olduğunu tahmin ediyor. Yerinden edilmiş 45.7 milyon insanın yarısından fazlası kendi ülkelerindeki diğer bölgelere kaçarken, 4.2 milyonu iltica talebinin sonucunu beklerken yerinden edilmiş kişilerden; 29.6 milyonu ise mülteci ve zorla kendi ülkelerindeki yerlerinden edilmiş insanlardan oluşuyordu.

  10 MİLYON KİŞİ ARTTI

  Ülke içinde yerinden olmuş kişilerin ve mültecilerin sayısı son bir yılda 10 milyon arttı. Suriyeli mültecilerin toplam sayısının altıda birini oluşturduğunu tahmin ediliyor.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler