TRY - Türk Lirası
EUR
18,1782
USD
18,5368
GBP
20,6018
CNY
2,6056
16 C
Ankara
21.6 C
İstanbul
19.2 C
İzmir
30 Eylül 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerZonguldak'ta sel sonrası hasar tespit çalışması

Zonguldak’ta sel sonrası hasar tespit çalışması

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Zonguldak’ta sel sonrası hasar tespit çalışması başladı. Kent merkezine 5 günde metrekareye 169,8 yağış düşerken birçok yerde dereler taştı. Taşkınla birlikte ev, iş yeri ve tarım alanlarını basan sular bastığı belirlendi.

Zonguldak’ta 5 günde metrekareye 169,8 yağış düşerken birçok yerde dereler taştı. Taşkınla birlikte ev, iş yeri ve tarım alanlarını basan sular bastı. Sular çekilirken Zonguldak’ta sel sonrası hasar tespit çalışması başlatıldı. Sular altında kalan tarım alanlarında Tarım İl Müdürlüğü, evlerde AFAD, iş yerlerinde ise defterdarlığın hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Altyapının da zarar gördüğü Çaycuma ilçesinin Saltukova beldesinde ise tankerle su dağıtımı yapıldı. Selin etkilediği bölgelerde ekipler temizlik çalışması yaptı. Çaycuma ilçesinde selde suların bastığı Saltukova Merkez Camii’nde temizlik çalışması yapılarak, ıslanan halılar kaldırıldı.

Zonguldakta sel sonrasi hasar tespit calismasi 1 - yerel haberler - haberton
Zonguldak’ta sel sonrası hasar tespit çalışması

‘ÜRÜNLERİMİZİ KAYBETTİK’

Çaycuma’ya bağlı Saltukova Beldesi’nde tarım alanı sular altında kalan Nermin Kayış, “8 tane seram var benim, hiçbir şey alamadık. Emek yani, emeğimize çok üzülüyoruz. Hakkımızı aramalarını, vermelerini istiyoruz. Çocuk okutuyoruz, bebek gibi besledik tam satma zamanı ürünlerimizi kaybettik, canımızı kaybettik. Hasar tespit için geldiler, ‘yaralar sarılacak’ dediler. Bu sene bir şey alıp satamayız.” dedi.

‘SU İÇİNDEYDİ HER YER’

Sera ve bahçede üretim yapan Fatma Kalaycı, “Daha yeni girdik buraya, su içindeydi her yer. Kaç aydan beri uğraşıyoruz. İnsanın içi gidiyor böyle. Seralarımızı temizlemeye çalışıyoruz” diye konuştu. 

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler