TRY - Türk Lirası
EUR
18,2365
USD
18,5860
GBP
20,8262
CNY
2,6119
13.2 C
Ankara
19.9 C
İstanbul
23 C
İzmir
7 Ekim 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamZihinsel engelli Emirhan'a asker eğlencesi

Zihinsel engelli Emirhan’a asker eğlencesi

İnceleme Puanı

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde 20 yaşına geldiğinde askere gitme hayali olan zihinsel engelli Emirhan Gürler için Yahşiyan Belediyesi tarafından temsili ‘asker eğlencesi’ düzenlendi. 

Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, geçen yıl bir ev ziyareti sırasında Üzeyir ve Fatma Gürler çiftinin engelli oğulları Emirhan Gürler’in askere gitme hayalinin olduğunu öğrendi. Türkyılmaz, 20 yaşına giren engelli gencin hayalini gerçekleştirmek için asker eğlencesi düzenledi. Alaaddin Mahallesi Çetin Koçdağan Parkı’nda düzenlenen asker eğlencesine ilçe Kaymakam’ı Ender Faruk Uzunoğlu, Belediye Başkanı Türkyılmaz ve çok sayıda vatandaş da katıldı. Kaymakam Uzunoğlu ve Belediye Başkanı Türkyılmaz, düzenlenen asker eğlencesinde Emirhan’ın eline kına yaktı. Bir süre Başkan Türkyılmaz ile oynayan Emirhan, daha sonra ailesi ve arkadaşlarıyla gönlünce eğlendi.

Zihinsel engelli emirhana asker eglencesi 1 - yaşam - haberton
Zihinsel engelli emirhan’a asker eğlencesi

Türkyılmaz, yaptığı açıklamada, Emirhan’ın çok özel biri olduğunu belirterek, “Ekip arkadaşlarımız güzel bir organizasyon yaptı, teşekkür ediyorum. Bugün kınasını yakıp askere uğurlayacağız. Emirhan’ın hayalinin asker olup, eğlence düzenlemek olduğunu öğrenince biz de belediye olarak gencimizin hayalleri ve umutları yeşersin diye böyle bir gece düzenledik” dedi.

Baba Üzeyir Gürler de oğlunun hayalinin gerçekleştiği için çok mutlu olduklarını söyleyerek, böyle bir geceyi düzenledikleri için Başkan Türkyılmaz’a teşekkür etti.

Fikrinizi Belirtin

Yazı ilginizi ne kadar çekti?
Yazı konuya hakim mi?
Yazı okunabilir mi?
Yazının görseli yazıyla uyumlu mu?
Yazıyı arkadaşlarınıza önerir misiniz?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler