TRY - Türk Lirası
EUR
17,7798
USD
18,4748
GBP
19,9489
CNY
2,5811
22.4 C
Ankara
23 C
İstanbul
24.3 C
İzmir
27 Eylül 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerYaşamZifte bulanan yavru kediler temizlendi

Zifte bulanan yavru kediler temizlendi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde zifte bulanan yavru kediler, temizlenip bakıma alındı; o anlar kameraya yansıdı.

Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ihbar üzerine gitti Bağlarbaşı Mahallesi’nde zifte bulanan 2 yavru kedi buldu. Ekiplerce Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne getirilen kediler, burada temizlendi. İç ve dış parazit uygulaması yapılan kedilere ayrıca ilaç verildi. Kedilerin temizlendiği anlar, kameralara da yansıdı.

Zifte bulanan yavru kediler temizlendi 1 - yaşam - haberton
Zifte bulanan yavru kediler temizlendi

Hayvanların bakım ve tedavisini yapan veteriner hekim Müşerref Günhan, kedilerin barınağa geldiğinde çok kötü durumda olduklarını belirterek, “Tüm vücutları zifte bulanmıştı. Ekiplerimiz tüylerindeki ziftin temizlenmesi için çalışma başlattı. Zarar görmemeleri adına çok hassas davrandık. Zifti temizledik, ilaç tedavisi uyguladık. Şu an iki kedimiz de gayet sağlıklı durumda. Tamamen sağlıklarına kavuşana kadar barınağımızda misafir edeceğiz. Daha sonra ise doğal ortamlarına bırakacağız” dedi. 

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler