TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamZeynep ve Güney kardeşlerden örnek davranış

Zeynep ve Güney kardeşlerden örnek davranış

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Zeynep ve Güney kardeşler, kumbaradaki biriktirdikleri parayı depremzedelere bağışladı, notları duygulandırdı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilin etkilendiği depremde yıkılan apartmanların enkazı altında kalanların kurtarılması için arama- kurtarma çalışmaları devam ederken, Van’ın Erciş ilçesinde yaşayan sağlık lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Zeynep (15) ile 6’ncı sınıf öğrencisi Güney Arif Ari (11) kardeşler, kumbarada biriktirdikleri paraları depremzedelere bağışladı. Kardeşlerin kumbarasından çıkan “Ülkemizde yaşanan depremler bizi çok üzdü. 2011 yılında Van’da da deprem yaşandı. Kitap almak için kumbaramızda biriktirdiğimiz parayı AFAD aracılığı ile size gönderiyoruz” notu çıktı.

Zeynep ve güney kardeşlerden örnek davranış
Zeynep ve Güney kardeşlerden örnek davranış

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen kişiler için birçok şehirde yardım kampanyası düzenlendi. Van Büyükşehir, ilçe belediyeleri ve sivil toplum kuruluşları da depremzedeler için yardım kampanyaları başlattı. Toplanan yardımlar ise depremde etkilenen bölgelere TIR ve kamyonlara yüklenip gönderiliyor.

‘TELEVİZYONU İZLERKEN DEPREM HABERLERİNDEN ETKİLENDİK’

Van’ın Erciş ilçesinde yaşayan Lokman Hekim Sağlık Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Zeynep ile Alettin Sucular Ortakokulu 6’ncı sınıf öğrencisi Güney Arif Ari kardeşler, kumbarada biriktirdikleri paralarını depremzedelere bağışladı. Paraları Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) hesabına yatıran kardeşler kumbaralarına “Ülkemizde yaşanan depremler bizi çok üzdü. 2011 yılında Van’da da deprem yaşandı. Kitap almak için kumbaranızda biriktirdiğimiz parayı AFAD aracılığı ile size gönderiyoruz” notunu koydu.

Zeynep ve güney kardeşler, kumbaradaki biriktirdikleri parayı depremzedelere bağışladı, notları duygulandırdı.
Zeynep ve Güney kardeşler, kumbaradaki biriktirdikleri parayı depremzedelere bağışladı, notları duygulandırdı.

‘KUMBARAMIZDAKİ PARALARI DEPREMZELERE BAĞIŞLADIK’

Zeynep Ari, kardeşiyle kitap almak için biriktirdikleri paraları, depremzedelere bağışladıklarını belirterek, “Van depremini yaşadığımız için acılarını anlıyoruz. Öğretmenimize, depremde mağdur olan arkadaşlarımıza kumbaramızdaki paramızı bağışlamak istiyoruz’ dedik. O da bize yardımcı oldu ve kumbaramızdan çıkan parayı AFAD’ın hesaplarına yatırdık. Umarız bir daha böylesi bir durum ile karşılaşmayız” dedi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri (TEGV) Erciş Birim Yöneticisi Ayşegül Polat ise “Zeynep ve Güney deprem görüntülerinden çok etkilendiler. ‘Neler yapabiliriz’ diye bize sordular. Kitap almak için kumbaralarında biriktirdikleri paraları, deprem bölgesindeki arkadaşlarına göndermek istediler. Biz de onlara bu konuda yardımcı olarak kumbaradan çıkarttığımız parayı AFAD hesaplarına yatırdık” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler