TRY - Türk Lirası
EUR
17,6353
USD
17,1919
GBP
20,5768
CNY
2,5635
23.7 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamZerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği'ne 5 bin kişi katıldı

  Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’ne 5 bin kişi katıldı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki Roma İmparatorluğu’nun doğuda son garnizonu 3 bin yıllık Zerzevan Kalesi’ndeki ‘Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’nde halka açık programa 5 bin kişi katıldı.

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, ” 7’den 77’ye derken şaka yapmıyorduk. Diyarbakır Zerzevan tamam! Van, Erzurum ve Antalya gökyüzü gözlem etkinliklerinde buluşmak üzere” dedi.

  Zerzevan gökyüzü gözlem etkinliği'ne 5 bin kişi katıldı
  Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’ne 5 bin kişi katıldı

  Çınar ilçesinde, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki Roma İmparatorluğu’nun doğudaki son garnizonu ve Mithras Tapınağı’na sahip 3 bin yıllık Zerzevan Kalesi’nde 9 Haziran’da başlayan ‘Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’ sona erdi. Bu yıl 2’ncisi düzenlenen etkinlikle, gökyüzü tutkunları bir kez daha bir araya geldi.

  Açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yaptığı etkinlikte katılımcılar atölye çalışmalarıyla teleskop gözlemleri ve astro sohbetlerinden faydalandı. Etkinliğin son gününde halka açık düzenlenen programa Diyarbakır ve çevre illerden gelen yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Birimi de, Yaşlı Destek (YADES) projesi kapsamında 65 yaş ve üzeri olanlar etkinliğe götürülerek, teleskoplarla gökyüzünü izlemeleri sağlandı. 

  Diyarbakır’ın çınar ilçesinde unesco dünya mirası geçici listesi'ndeki roma i̇mparatorluğu'nun doğuda son garnizonu 3 bin yıllık zerzevan kalesi’ndeki ‘zerzevan gökyüzü gözlem etkinliği’nde halka açık programa 5 bin kişi katıldı.
  Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki Roma İmparatorluğu’nun doğuda son garnizonu 3 bin yıllık Zerzevan Kalesi’ndeki ‘Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’nde halka açık programa 5 bin kişi katıldı.

  BAKAN VARANK: ŞAKA YAPMIYORDUK

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da, etkinliğe katılan 65 yaş ve üzeri olanların fotoğrafını sosyal medya hesabında paylaşarak, “7’den 77’ye derken şaka yapmıyorduk. Diyarbakır Zerzevan tamam! Van, Erzurum ve Antalya gökyüzü gözlem etkinliklerinde buluşmak üzere” ifadelerini kullandı. 

  Etkinlik, Sanayi ve Teknoloji, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm bakanlıklarının himayesinde, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) destekleriyle TÜBİTAK’ın koordinasyonunda gerçekleştirildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler