TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
17.9 C
Ankara
22.5 C
İstanbul
27 C
İzmir
3 Temmuz 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerZelenski, Vışıvanka Günü'ne özel gömlek giydi

  Zelenski, Vışıvanka Günü’ne özel gömlek giydi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ukrayna’da Mayıs ayının her üçüncü perşembesi kutlanan Vışıvanka Günü sebebiyle, Devlet Başkanı Volodimir Zelenski saldırıların başladığı 24 Şubat’tan itibaren giydiği asker tshirt’ünü çıkartarak Ukrayna nakışlı, işlemeli gömlek giydi.

  Ukrayna’da Sovyet Birliği zamanında giyilmesi yasaklanan ve bağımsızlıkla serbest hale gelen işlemeli geleneksel kıyafeti `Vışıvanka` Günü kutlanıyor. Ukrayna’da savaşın gölgesinde kutlanan Vışıvanka sebebiyle kutlama mesajı paylaşan Ukrayna Dışişleri “Mutlu Vışıvanka Günü! İşlemeli gömlek, Vışıvanka, Ukrayna’nın sembolüdür. Bugün tüm dünya için cesaretin, özgürlüğün, inancın ve gücün simgesidir” dedi.

  Zelenski visivanka gunune ozel gomlek giydi 1 - dış haberler - haberton
  Ukrayna’nın kültürünü yansıtan nakışlar, evde dokunmuş kumaşlara değişik ve renkli desenler işlenerek yapılır.

  24 Şubat tarihinde başlayan saldırılardan itibaren asker tshirt’ü giyen Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, bugün Vışıvanka göleğini giyerek halkın Vışıvanka Gününü kutladı. Ukrayna’nın kültürünü yansıtan nakışlar, evde dokunmuş kumaşlara değişik ve renkli desenler işlenerek yapılır.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler