TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
11.4 C
Ankara
13.8 C
İstanbul
14.9 C
İzmir
18 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarZehirli Hisler (Bölüm-1)

  Zehirli Hisler (Bölüm-1)

  Avatar of nazli şevval mutluer
  Nazli Şevval Mutluerhttps://haberton.com/
  Nazlı Şevval Mutluer, 22 yaşında Zonguldak Bülent Ecevit üniversitesinde İngilizce çevirmenlik okuyor. İstanbul'da yaşıyor, uzun zamandır da yazı işleri ile uğraşıyor yakın zamanda bir kitabı çıktı.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Zehirli hisler kitabı neden okunmalıdır? Öncelikle ana teması şudur; bu kitap bu dünyadaki tüm pisliğe rağmen hayata tutunmaya çalışan ve hayatta kalmaya çalışan bir kızın başından geçen olayları anlatırken arkasından çevrilen oyunlara entrikalara rağmen yılmadan ayakta kalmanın hikayesini anlatır.

  Ve bu zorluklara rağmen insanlara umut olma ışıkları ile mücadele eden bir kızın hayatını konu alır. Ying ve Yang ile arkadaşlığın temelini sarsan bir dönüşümü gerçekliği yansıtır.  Asıl ana fikride budur zaten yine ve yana teması altında insanlar üzerlerine sahte iyiliği üzerlerine düğme gibi ilikleyip sonra birbirini satan ve aldatan insanların olmasına rağmen nasıl ayakta kalınır ve bedenine ruhuna alınan onca darbeye rağmen Anka kuşu gibi küllerinden doğmanın heyecanıyla buluşturur herkesi…

  SEVGİ SONSUZA DEK SÜRER

  Sevgiyi öldüremezsiniz; sevgiyi nefretle bile öldüremezsiniz sevgi içten gelen bir duygudur ve bir kez içtenlikle yaşadınız mı sevgi sonsuza dek sürer…

  Dünyada iki türlü acı vardır; biri ayakta tutan canını acıtan acıdır. Diğeri ise seni değiştiren güçlendiren acıdır peki ya senin hayatında hangisini tercih ediyorsun?

  SEVGİYİ VERMEK…

  Hayatım boyunca annemin çocuklarına karşı olan sevgisini hiç sorgulamadım çünkü sevgisini hiç kendimde hissedemedim… Nedendi? Çünkü sevginin bir tarifi yoktur onu sadece hissedersiniz…  Küçüklüğümü pek hatırlamam hayal meyal ama arkama ve yanıma her baktığımda ya da eskiye olan bir fotoğrafı her gördüğümde hep ablamı görürdüm yanımda.

  Annem ise hep çalışıyor olurdu. Tabi ki bu çok güzel bir şey bir annenin çalışıp çocuklarına bakması onlarla ilgilenmesi muhtaç etmemesi dünyada ki en güzel histir.  Ama ya bunları yaparken onları yetiştirmeyi unutmuşsa? Onlara sevgi, eğitim öz saygı öz eleştiri yapmak ve hayatı öğretmemişse?

  Zehirli hisler (bölüm-1)
  Zehirli Hisler (Bölüm-1)

  Bunları okulda zaten öğretemezler ahlakı ve sevgiyi ailenden alırsın bunu sana kimse veremez. Sizce bir çocuğa bunları vermeden, başka bir çocuğun eğitimini üstlenmesi ne kadar doğrudur? Ya da vermediği halde o çocuğun kendini iyi yetiştirmesini beklemek ve yanında ki çocuğu da dört dörtlük yetiştirmesini beklemek? Ah ne kadarda acımasızca değimli? Ne kadar umursamazca size başta da anlattım annemin yaşadıkları tabiî ki kolay değildi. Hiçbir zamanda kolay olmayacak ama başka insanların hayatları bunlardan daha da kötü ve o insanların artık tek derdi bir bir sevgisizlikten ölmek.

  Zaten bu dünyayı da sevgisiz büyüyen insanların savaşları mahvetmedi mi? İnsanlar neden çoğunlukla birbirlerini öldürür biliyor musunuz?  Aslında birbirlerine sevmeyi öğretmeyi unuttukları için. Özellikle de kurban edilenler de kurban seçenler de her zaman çocuklardır. Eğer bir çocuk terbiyeyi hoşgörüyü, güzel ahlakı ve sevgiyi aileden alıyorsa o çocuk topluma iyi kazandırılmış bir bireydir. Ama bunların tam tersi oluyor birde evde şiddet ve daha kötü istismarlar görüyorsa işte o bireyin ölüm fermanı ailesi tarafından yazılıyor demektir. 

  Sevgi görmeyen kişi her zaman sevgiyi dışarıda arar, kendimden biliyorum zahiri hayatıma aldığım için, sevgi görmeyen kişi istediği kişiyle evlense bile öfke problemleri yaşar. Kendini kontrol edemez kendini yetiştiremez ve her zaman her sorunda haklılık payı arar. Size kendinizle ilgili her zaman suçluluk duygusu yarattırır ve sizi kendine esir eder. Sevgi dışarıda aranmaz çünkü sevgi her zaman insanın içindedir.

  Gerçek sevgi; insan ya da bir hayvan fark etmeksizin yaralarıyla kusurlarıyla iyisiyle kötüsüyle her anıyla kabul edebiliyor ve onu kötü olsa bile iyileştirebiliyorsanız bu gerçek sevgidir ve bunun ötesi yoktur… Eğer siz dışarıda gördüğünüz bir kedinin başını okşayabiliyorsanız, bu gerçek sevgidir. Ama unutmayın sevgi içten gelen bir duygudur ve kontrol edilemez. Gregory David Roberts’a göre: “Sevgiyi öldüremezsiniz“ onu nefretle bile öldüremezsiniz. Belki sevgi halini, aşkı öldürebilirsiniz ama sevgiyi öldüremezsiniz.

  Sevgi, sizinki dışında bir gerçekliği aramaktır ve bir kere bunu içtenlikle dolu dolu yaşadınız mı sevgi sonsuza denk sürer. Sevgiye dair her hareket, kalbin her bir yanı evrensel iyiliğin bir parçasıdır. Ve hiçbir zaman ölmez… Eğer en büyük eksikliğiniz buysa ilk adımı siz atın ve olacakları izleyin inanın bana her şeye rağmen bir anlık sarılmak bir gülümsemek bile ısıtacak içinizi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler