16.4 C
Ankara
19.3 C
İstanbul
22.3 C
İzmir
26 Eylül 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarZafer ne güzel bir kelime, Kutlu olsun

  Zafer ne güzel bir kelime, Kutlu olsun

  Avatar of gülçin özdemir
  Gülçin Özdemirhttps://haberton.com/
  Gülçin Özdemir, 19 Aralık İzmir doğumlu.. Sosyoloji mezunu. Bir okulda memur olarak görev yapmakta, yazmayı çizmeyi, okumayı, yeni bir şeyler öğrenmeyi ve İzmir'i çok seviyor. Ulaşmak isterseniz mail: glcn8135@gmail.com

  Haftanın Öne Çıkanları

  30 Ağustos sadece bir tarihtir kimileri için takvim yapraklarında. Ama biz Türkler için bir uyanışın bir varoluşun bir dirilişin tarihlerinden biridir. Zafer ne güzel bir kelime Ne Mutlu Türk’üm diyene.

  Küllerinden doğuştur 30 Ağustos. “Artık yaşamaz bu hasta adam” diyenlere inat iyileşerek, güçlenerek ayağa kalkıştır.

  Daha yolun başıdır belki ama buraya kadar geliş bile bir mucizedir aslında. Çünkü o yoklukta katledilen mesafe hiç de yabana atılır değildir. Düşünsenize dostlar ordu yok, silah yok, memleket işgal altında, neredeyse özgürce nefes alamıyorsun.
  Yedi düvele hükmeden bir imparatorlukken “hasta adam” diyorlar ” kolay lokma” gözüyle bakıyorlar.

  Ama Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde onunla aynı fikri paylaşanlar geliyor ve “Bu böyle gitmez.” diyerek geceyi aydınlatan güneş gibi o kapkara örtüyü çekip alıyor millettin üstünden. Çok zor yollardan geçiliyor, kolay olmuyor hatta kendi içimizde inanmayanlar oluyor şaşıracaksınız rüya görmekle suçluyorlar Atatürk ve silah arkadaşlarını belki de kıs kıs gülüyorlar ‘Nasıl olsa başaramazlar” diye

  Ancak hamurunda birlik, dirlik bulunan bu millet bağımsızlık için kenetleniyor ve işte o zaman başlıyor kahramanlık hikayesi yazılmaya.

  İşte bizler çok şükür ki sahte kahramanlık hikayeleri ile değil bu milletin kanıyla yazdığı bağımsızlık ve özgürlük hikayesini dinleyerek büyümüş bir nesiliz.. Biz 30 Ağustos’ta doğan güneşle zafere uyanmış Atalarımızın torunuyuz…

  Zafer ne güzel bir kelime, kutlu olsun
  Zafer ne güzel bir kelime, Kutlu olsun

  Ve ne mutlu bize ki şartlar ne olursa olsun umudunu kaybetmeyen bir ecdadımız var.

  Vatanın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü tehlikeye girdiğinde sıranın bizde olduğu öğretildi bizlere “Evladım namahrem eli değdirme topraklarımıza” dediler analarımız babalarımız atalarımız. Bunun yükü ağır sorumluluğu büyük muhakkak ama unutmayın biz destan yazanların torunlarıyız.

  Sevgili dostlar sizden ricam bugün her zamanki gibi açalım ellerimizi ve bizim için, bağımsızlığımız için, hür topraklarda özgürce nefes almamız için toprağa düşenlere dua edelim ve söz verelim onlara “Biz buradayız müsterih olun” diyelim. Onlar bizden bunu bekliyorlar. Emeklerinin boşa gitmediğini gösterelim onlara yeter.

  Zafer ne güzel bir kelime. Kutlu olsun.

  Ve ezcümle NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler