TRY - Türk Lirası
EUR
18,2331
USD
17,9313
GBP
21,6951
CNY
2,6415
21.8 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
26.7 C
İzmir
17 Ağustos 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriYüzme Şampiyonu Batuhan Filiz'e ABD'den burs

  Yüzme Şampiyonu Batuhan Filiz’e ABD’den burs

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Dünyanın en saygın 16 üniversitesinden burs teklifleri alan Uğur Okulları öğrencisi ve Avrupa Yüzme Şampiyonu Batuhan Filiz, Teksas A&M Üniversitesini seçti.

  Geçen yıl hem okul birincisi olan hem de Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda birinci olan 18 yaşındaki Batuhan Filiz’e dünya çapında 16 ünlü üniversite kapılarını açtı. Bu yıl Uğur Okullarından mezun olan genç sporcu, bilgisayar mühendisliği eğitimi için Teksas A&M Üniversitesi’nden kabul aldı. Yüzde 100 bursla eğitim alacak genç sporcu, yüzmedeki kariyerini de ABD’de sürdürecek.

  5 yaşında yüzmeye başlayan Filiz disiplinli çalıştıktan sonra hem derslerde hem de sporda başarılı olmanın çok zor olmadığını söyledi. 2023 Bahar Döneminde eğitime başlayacağını söyleyen Filiz “Başarılarımın karşılığını aldığım için çok mutluyum. Hedeflediğim gibi mühendislik alanında eğitim alacağım ve spor kariyerimi de Teksas A&M Üniversitesi’nde sürdüreceğim. Derslerimin yanı sıra haftada 9 antrenman yapacağız. Yepyeni bir hayata başlayacağım için çok heyecanlıyım” diye konuştu.

  “HEDEFİM PARİS OLİMPİYATLARI”

  30 Ağustos’ta Peru’da düzenlenecek Dünya Gençler Şampiyonasına hazırlandığını da söyleyen Filiz “Geçen yıl Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda birinci oldum ve tarifsiz bir mutluluk ve gurur yaşadım. Antrenmanlarıma sıkı bir şekilde devam ediyorum, şampiyonalarda unvanımı korumak istiyorum. Ayrıca Dünya Gençler klasmanında rekor kırmak için çalışıyorum.

  Asıl hedefim ise 2024 Paris Olimpiyatlarında tarihimizdeki ilk madalyayı kazanmak. Yüzme ile ilgilenmek isteyenlere ilk önerim disiplinli olmaları. Antrenmanların asla aksatılmaması gerekiyor. Birkaç gün suya girmediğinizde sanki 1 yıl yüzmemiş gibi hissediyorsunuz. Başarılarınızın karşılığını aldığınızda ise ne kadar şanslı olduğunuzun farkına varıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler