TRY - Türk Lirası
EUR
16,8985
USD
15,9596
GBP
19,9231
CNY
2,3920
16.2 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
25.5 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaYazarlarYürek yakan otopsi

  Yürek yakan otopsi

  Özge Demir
  Özge Demirhttps://haberton.com/
  Özge Demir, 1988 Erzincan Doğumlu, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,iktisat bölümü mezunu. Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları MYK üyesi ve Yerel Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı. Gemlik Basın köşe yazarı. Nisa Haber Köşe Yazarı. Gemlik Basın TV Perspektif programı moderatörü. "Bu Memleketin Kadınları" kitabının yazarı . Bursa Kadın Meclisi üyesi, Kadın hakları aktivisti.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yürek yakan otopsi… Pınar Gültekin ismini artık herkes biliyor. Zeytin gözlü, hokka burunlu. Pırıl pırıl, güzeller güzeli genç bir kadın. Yaşamdan koparılan genç bir kadın.

  Hayat dolu olduğu fotoğraflarından bile belli. Her fotoğrafta gözlerinin içi gülüyor. Pınar’ın fotoğraflarına bakınca bile anlaşılan o yaşam enerjisi insanın içini daha çok yakıyor.

  Bilmeyenler için olayı hatırlatayım. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz 2020’de kayboldu. Soruşturma kapsamında 5 gün sonra gözaltına alınan eski sevgilisi Cemal Metin Avcı, çıkan kavgada Gültekin’i boğarak öldürdüğünü, cesedini bağ evindeki varile koyup yaktığını, üzerine de beton döktüğünü itiraf etti.

  Yürek yakan otopsi... Pınar gültekin ismini artık herkes biliyor. Zeytin gözlü, hokka burunlu. Pırıl pırıl, güzeller güzeli genç bir kadın. Yaşamdan koparılan genç bir kadın.
  Yürek yakan otopsi… Pınar Gültekin ismini artık herkes biliyor. Zeytin gözlü, hokka burunlu. Pırıl pırıl, güzeller güzeli genç bir kadın. Yaşamdan koparılan genç bir kadın.

  Cemal Metin Avcı’nın gösterdiği yerde bulunan varilde, Pınar Gültekin’in kısmen yanmış cesedine ulaşıldı.

  24 Ocak Pazartesi günü 9. duruşma görüldü. 9. Duruşmada, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Adli Tıp Üçüncü Üst Kurulu’nca gönderilen rapor okundu. Raporda heyetin yaptığı kapsamlı inceleme sonrası Pınar Gültekin’in yaşadığı sırada yakıldığının belirlendiği söylendi.

  Adli Tıp Pınar Gültekin canlıyken yakıldı dedi ! Bu ne demek ? O kadar tepkisiz bir toplum olduk ki!
  Pınar Gültekin yakılarak öldürülmüş! Öldükten sonra yakılmamış!

  24 Ocak Pazartesi günü duruşma görüldü. Dava yine ertelendi! Yetkililer 9 duruşmadır acaba neyi bekliyor? Vahşet raporlarla belgelenmişken hala neyi bekliyor? Yine geç gelen adalete mi kaldık?

  Bu ülkede bir kadın diri diri yakılmış. Hangi canlı bu şekilde bir ölümü hak eder?

  Pınar Gültekin için adalet arayanlar neredeler? Pınar’ın diri diri yakıldığını kaç TV tepkiyle yayınladı. Kaç STK tepki gösterdi. Yoksa alıştık mı bu sonuçlara.

  Yürek yakan otopsi
  Yürek yakan otopsi

  Kadın cinayetlerine tepki göstermeniz için illa ucunun size dokunması mı gerek! Her evden bir kadın ölünce mi sesiniz çıkacak. Bu katil gencecik kadını diri diri yaktı. Diri diri yakacak cesareti nereden buldu ? Etkin uygulanmayan kanunlardan mı ?

  Sonuç dönüp dolaşıp kadın cinayetleri politiktir söylemine çıkıyor. Etkin uygulanmayan kanunlar, caydırıcı olmayan cezalar katillere cesaret veriyor.

  Cehennem buradan daha kötü bir yer mi ? Sanmam. Yüreğimizin dayanamadığı, içimizin parçalandığı ne çok kötülüğe tanık olduk.

  Tek bir dileğim var adaletin evrensel ilkelerinin bu ülkeye de gelmesi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler