TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriYüksekova Kadın Futbol Takımı'nın hedefi 1'inci Lig

Yüksekova Kadın Futbol Takımı’nın hedefi 1’inci Lig

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Yüksekova Kadın Futbol Takımı’nın hedefi 1’inci Lig’e yükselmek için yeni sezon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yüksekova Belediyesi’nce 4 yıl önce kurulan ve 3’üncü Lig’de şampiyon olduktan sonra geçen yıl 2’nci Lig’e yükselen kadın futbol takımı, üst lige çıkmak için Şehir Stadyumu’nda haftanın 5 günü antrenman yapıyor. Takımın yaşları 15 ile 25 arasında değişen 30 futbolcusu, mücadele azimleri ve disiplinleriyle göz dolduruyor. Nevşehir’den Yüksekova Farabi Anadolu Lisesi’ne atanan psikolojik danışman Hatice Utku da takımda top koşturuyor.

Yüksekova Kadın Futbol Takımı'nın hedefi 1'inci Lig
Yüksekova Kadın Futbol Takımı’nın hedefi 1’inci Lig

Utku, ilçenin kadın futbol takımı olmasının kendisini sevindirdiğini belirterek, “Buraya ilk atandığımda ilçede kadın futbol takımının olduğunu duydum. Ben de gelip şansımı denemek istedim. Açıkçası burayı çok sevdim. Burada olmam beni mutlu etti. Daha önce sadece lisede oynadım. İlk defa Yüksekova Belediyesi’ne bağlı kadın futbol takımında oynayacağım. Bundan da mutluluk duyuyorum. Tek hedefimiz 1’inci Lig’e yükselmektir. Bunu da başaracağımıza inanıyorum” dedi.

‘BU İŞİ HEPİMİZ AŞKLA YAPIYORUZ’

Takımın kalecisi Çimen Atilla da bu yıl 1’inci Lig’e yükselmek için mücadele edeceklerini dile getirerek, “Şu an 2’nci Lig’de oynuyoruz. Hedefimiz 1’inci Lig. Çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 7 aydır burada idman yapıyoruz. Pandemi sürecinden dolayı hazırlık maçlarına daha çıkmadık. 7 aylık emeğimizin karşılığında 1’inci Lig’e yükselmeyi hedefliyoruz. 

Yüksekova Kadın Futbol Takımı'nın hedefi 1'inci Lig'e yükselmek için yeni sezon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Yüksekova Kadın Futbol Takımı’nın hedefi 1’inci Lig’e yükselmek için yeni sezon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Taleplerimiz daha uygun koşullarda görülürse daha iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz. Hem üniversite sınavlarına hazırlanıyorum hem de takımımın kaleciliğini yapıyorum. İkisini beraber yürütmek çok da zor olmuyor çünkü bu işi hepimiz aşkla yapıyoruz” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler