TRY - Türk Lirası
EUR
15,3302
USD
13,4955
GBP
18,3964
CNY
2,1276
-4.3 C
Ankara
4.5 C
İstanbul
2.8 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYukarı Dikmen Mahallesi'nde atıkla mücadele

  Yukarı Dikmen Mahallesi’nde atıkla mücadele

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yukarı Dikmen Mahallesi’nde atık temizleme çalışmalarını tamamladı.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent genelinde çevre sağlığını tehdit eden ve kent estetiğini bozan metruk yapıları bertaraf etmeye devam ediyor. Yukarı Dikmen Mahallesi’nde gecekondu, çadır ve barakaları tek tek temizleyen Büyükşehir Belediyesi, bu bölgeden toplam 2 bin 135 kamyon hafriyat çıkarırken kent genelinde ise Ağustos 2020’den itibaren 16 bin 200 kamyon atık topladı.

  Yukarı dikmen mahallesi'nde atıkla mücadele
  Yukarı Dikmen Mahallesi’nde atıkla mücadele

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent genelinde insan ve çevre sağlığını tehdit eden, kent estetiğini bozan metruk yapıları bertaraf ederek kenti daha temiz bir görünüme kavuşturuyor.

  Görüntü kirliliğine ve güvenlik sorunlarına neden olan metruk yapılara ait atık ve çöpleri temizleyen Büyükşehir ekipleri son olarak çevre ve toplum sağlığı açısından tehlike oluşturan Yukarı Dikmen Mahallesi’nde başlatılan atık temizleme çalışmalarını tamamladı.

  2 BİN 135 KAMYON ATIK BÖLGEDEN TEMİZLENDİ

  Kent Estetiği Daire Başkanlığı ile Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin 18 Ağustos 2021 tarihinden itibaren ortak sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Yukarı Dikmen Mahallesi’nde 2 bin 135 kamyon hafriyat toplandı.

  Ankara büyükşehir belediyesi, yukarı dikmen mahallesi'nde atık temizleme çalışmalarını tamamladı.
  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yukarı Dikmen Mahallesi’nde atık temizleme çalışmalarını tamamladı.

  Yukarı Dikmen Mahallesi içerisinde yer alan gecekondu, çadır ve barakaların kaldırıldığını ve bölge sakinlerinin rahat bir nefes aldığını belirten Kent Estetiği Daire Başkanlığı Atık Projesi Sorumlusu Aysu Kırmızı, yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri paylaştı:

  “Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı olarak Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ile ortaklaşa yürüttüğümüz atık temizliği projesi kapsamında temizliğini tamamladığımız bölgelere bir yenisini daha ekledik. Yukarı Dikmen Mahallesi olarak adlandırılan bölgede 18 Ağustos’ta başlattığımız çalışmalarımız sonucunda 2 bin 135 kamyon atık alımı gerçekleştirdik.”

  AĞUSTOS 2020’DEN İTİBAREN KENT GENELİNDE 16 BİN 200 KAMYON ATIK TOPLANDI

  Yns 7223 - yerel haberler, ankara haberleri - haberton

  Vatandaşlardan gelen şikâyet ve talepleri de değerlendiren Kent Estetiği ekipleri tespit edilen noktalarda atık temizliği çalışmalarını hızlandırırken yıllardır halkın sağlığını tehdit eden, kentte görsel kirliliğe neden olan çöp ve hafriyatları birer birer temizliyor.

  Ankara’da atıkla mücadelede kararlı olduklarını ifade eden Kırmızı, “Projenin ilk başladığı Ağustos 2020’den bugüne kadar kent genelinde taşıdığımız atık toplamı 16 bin 200 kamyona ulaştı. Projemizde program dahilinde bundan sonra temizliğini yapacağımız bölge Metin Akkuş Mahallesi olacak. Bu bölgede de temizlik çalışmalarımıza hızla ve titizlikle devam edeceğiz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler