TRY - Türk Lirası
EUR
20,239
USD
18,832
GBP
22,768
CNY
2,776
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıYTÜ Startup House, 'en iyi kuluçka merkezleri' arasında

YTÜ Startup House, ‘en iyi kuluçka merkezleri’ arasında

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Dünya genelinde en iyi kuluçka merkezlerinin değerlendirilerek sıralamaya alındığı UBI Global sonuçlarına göre, YTÜ Yıldız Teknopark’ın kuluçka ve girişimcilik merkezi olan YTÜ Startup House, globalde ‘En İyi Üniversite Kuluçkası’ kategorisinde ilk 10’da yer aldı.

90 ülkeden bin 800’ün üzerinde kuluçka merkezinin sıralamaya alınarak değerlendirildiği endekste, YTÜ Startup House ‘En İyi Üniversite Kuluçkası’ olarak dünyada ilk 10’da yer aldı. 2013 yılından itibaren faaliyetlerini sürdüren YTÜ Startup House bünyesindeki girişimciler, son 5 yılda 2 milyardan fazla yatırım aldı.

“SON 1 YILDA 1000’DEN FAZLA NİTELİKLİ GİRİŞİMCİYE DESTEK VERDİK”

UBI Global sonuçlarını değerlendiren YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci ise “Dünyanın en başarılı üniversitelerinin değerlendirildiği UBI Global endeksinde, YTÜ Startup House olarak ilk 10’da yer almamız teknoparkımız ve ülkemiz adına gurur verici. Merkezimizin içinde 15’in üzerinde program yürütülüyor. Girişimcilere yer ofis imkanlarının yanı sıra, iş ağlarına erişim, sermaye, mentorluk gibi imkanlar da sağlıyoruz. Son 1 yılda binden fazla nitelikli girişimciye destek verdik ve 10’un üzerinde program düzenledik” dedi.

“GİRİŞİMCİLERİ DÜNYA PAZARINA AÇMAK İÇİN VARIZ”

İnci, “Sahip olduğumuz yüksek teknolojiler ve iş birliklerimiz sayesinde her yıl yüzlerce girişimciye destek veriyoruz” diyerek, şunları kaydetti:“YTÜ Startup House ile girişimcilerin ihtiyaçlarını karşılıyor, onların pazara ulaşmalarına destek oluyoruz. Merkezimiz ile girişimcilik ekosistemine her daim yeni bir soluk kazandırıyor, yöntemlerimizi çağın gerekliliklerine ve dünyayla uyumlu bir şekilde geliştirmeye özen gösteriyoruz. Ezber bozan, fark yaratan fikirlerin doğuşunu hızlandırdığımız YTÜ Startup House ile girişimcilerimizi globale açılmalarını sağlamak ve bu amaca uygun tüm kaynaklarımızı kullanmak için varız. Doğamız teknoloji ve bilişim olduğu için bu eksendeki tüm yeniliklerin ilki olmaya da özen göstermeye devam edeceğiz.”

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler