14.1 C
Ankara
14 C
İstanbul
14.2 C
İzmir
Salı, Nisan 20, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerYoutuber köpek balıklarının hangisiyle beslendiğini test etti

  Youtuber köpek balıklarının hangisiyle beslendiğini test etti

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Köpek balıklarının beslenme tercihlerini bulmak için Bermuda Adaları’nda yaşayan Youtuber tehlikeli bir deneyle okyanusa insan kanı ve balık kanı dökerek köpek balıklarının hangisiyle beslendiğini test etti.

  Youtuber tehlikeli deneyi kayda alarak, sosyal medyadan paylaştı. 

  Bermuda Adaları’nda yaşayan ve Eski NASA mühendisi olan Youtuber Mark Rober, köpek balıklarının beslenme tercihlerini bulmak için tehlikeli bir deney gerçekleştirdi. Rober, deneye ilk olarak kan pompalayan bir sisteme sahip sörf tahtaları tasarlayarak başladı. Rober, tasarladığı sörf tahtasındaki pompadan kanları serbest bırakarak, köpek balıklarının hangi besini tercih ettiğini gözlemledi.

  Köpek balıklarının beslenme tercihlerini bulmak için bermuda adaları’nda yaşayan youtuber tehlikeli bir deneyle okyanusa insan kanı ve balık kanı dökerek köpek balıklarının hangisiyle beslendiğini test etti.
  Beslenme Tercihlerini Bulmak Için Bermuda Adaları’nda Yaşayan Youtuber Tehlikeli Bir Deneyle Okyanusa Insan Kanı Ve Balık Kanı Dökerek Köpek Balıklarının Hangisiyle Beslendiğini Test Etti.

  KÖPEK BALIKLARI BALIK KANINI TERCİH ETTİ

  Rober, sörf tahtasındaki kan, insan ve inek kanı karışımıyken diğer tahtaya balık kanı doldurdu. Rober’in yaptığı deney drone ile görüntülendi. Köpek balıklarının, balık kanı yayılan sörf tahtasını yaklaşık olarak 134 kez daha fazla tercih ettiği görüldü. Diğer yandan köpek balıkları, insan ve inek kanı karışımı yayılan sörf tahtasına yaklaşık 20 kez geldiği tespit edildi. 

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler