TRY - Türk Lirası
EUR
18,4090
USD
17,9363
GBP
21,7778
CNY
2,6600
21.2 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
21.7 C
İzmir
14 Ağustos 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYKS kalemleri köy okullarına bağışlandı

  YKS kalemleri köy okullarına bağışlandı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  “Genç Dönüşüm” projesi kapsamında Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) birinci ve ikinci oturumu sonrasında toplanan YKS kalemleri köy okullarına bağışlandı.

  Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sakarya Gençlik Merkezi, Hendek Gençlik Merkezi ve Serdivan Gençlik Merkezi, “Genç Dönüşüm” projesi kapsamında, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) birinci ve ikinci oturumu sonrasında sınavdan çıkan öğrencilerin kalemleri, Gençlik Merkezleri gönüllü gençleri tarafından köy okullarına ulaştırılmak üzere toplandı.

  Yks kalemleri koy okullarina bagislandi 1 - yerel haberler - haberton
  Yks kalemleri köy okullarına bağışlandı

  Gençlik ve Spor Bakanlığınca başlatılan “Genç Dönüşüm” projesi çerçevesinde,  Hendek Gençlik Merkezi, Sakarya Gençlik Merkezi gönüllüleri ve ‘Anadoluyuz Biz’ projesi ile Ankara’dan Sakarya’ya gelen Gençlik Merkezi gönüllü gençleri,  YKS birinci ve ikinci oturumunun yapıldığı okulların çıkış kapısının yanında stant kurdu. Sınava giren öğrencilerin kalemlerini toplayarak sınav yerlerinde açılan stant kutularına bıraktılar.

  Gönüllü gençler okul çıkışında sınavda ter döken çocuklarını bekleyen velilere de meyve suyu, kek ve bisküvi ikramında bulundu.

  Anadoluyuz Biz projesi kapsamında Ankara’dan Sakarya iline gelen 40 Gönüllü Genç  topladıkları kalemleri Taraklı’da esnafa ve çocuklara dağıttılar.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler