TRY - Türk Lirası
EUR
18,2331
USD
17,9313
GBP
21,6951
CNY
2,6415
21.8 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
26.7 C
İzmir
17 Ağustos 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerZirveye tırmanıp yıpranan Türk bayrağını değiştirdiler

  Zirveye tırmanıp yıpranan Türk bayrağını değiştirdiler

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Erzurum’un Oltu ilçesinde 3’ü öğrenci, 5 kişilik grup, 1500 rakımlı Sitare Dağı’nın zirvesine tırmanıp, yıpranan Türk bayrağını değiştirdiler.

  Oturdukları kentlerden gezmek için memleketleri Erzurum’un Oltu ilçesine gelen iş insanı Gencay Yıldıztekin, üniversite öğrencisi oğlu Murat Yıldıztekin, lise öğrencisi yeğeni Alperen Yıldıztekin, arkadaşı futbol hakemi Oğuz Akyüz ve lise öğrencisi İsmail Aydık, 1500 rakımlı Sitare Dağı’nın zirvesinde dalgalanan Türk bayrağını yenisiyle değiştirmek için tırmanış gerçekleştirdi. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından zirveye ulaşan grup, yıpranan bayrağı yenisiyle değiştirdi. Sitare’nin zirvesinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehitler anısına saygı duruşunda bulunan grup, İstiklal Marşı’nı okuduktan sonra tekrar ilçeye döndü.

  Zirveye tirmanip yipranan turk bayragini degistirdiler 1 - yerel haberler - haberton
  Zirveye tırmanıp yıpranan türk bayrağını değiştirdiler

  Gencay Yıldıztekin, yaşadıkları şehirlerden gezmek için doğup büyüdükleri ilçeye geldiklerini, yıpranan bayrağı değiştirmek için zirve tırmanışı yaptıklarını söyledi. 3 yıl önce de yine Sitare Dağı’na çıkıp bayrağı değiştirdiklerini ifade eden Yıldıztekin, şöyle konuştu.

  “Yılın bu aylarında memleketimiz olan Erzurum’un Oltu ilçesine geliyoruz. Burada hem hasret gideriyor hem de muhteşem doğanın keyfini çıkarıyoruz. Trafik, kirlilik ve gürültüden uzak güne kuş sesleriyle uyanıp mis gibi havasını soluyoruz. Yıllardır Sitare Dağı’nda dalgalanan şan ve şeref dolu bayrağımız biraz yıpranmıştı. Türk insanının bayrak konusundaki hassasiyetini herkes biliyor. Bu nedenle biz de yıpranan Türk bayrağını yenisiyle değiştirmek için zirveye tırmandık. Yorulduk ama rengini şehitlerimizin kanından alan Türk bayrağına olan sevgimiz bu yorgunluğumuzu bizden alıp götürdü. 3 yıl önce de bu bayrağı biz değiştirmiştik. İlçenin zirvesinde dalgalanan bayrağımızı büyük bir gururla izliyoruz.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler