TRY - Türk Lirası
EUR
18,1408
USD
18,5020
GBP
20,6298
CNY
2,6000
14.2 C
Ankara
23.9 C
İstanbul
27 C
İzmir
2 Ekim 2022, Pazar
Ana SayfaYazarlarYıldızları yorgan yaptım üstüme

Yıldızları yorgan yaptım üstüme

Cengonez
Cengonezhttps://haberton.com/
Ben Muhammed. Arkadaşlarım kısaca Cengo, ya da Cengonez derler. Yazı yazmayı, şiir yazmayı, şiir okumayı çok seviyorum. Güzel olan her şeyi çok seviyorum. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde aşçılık okuyorum.

Haftanın Öne Çıkanları

Yıldızları yorgan yaptım üstüme.. Nedir yıldızları yorgan yapmak? Yaz ayı gelince Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yaşayan insanlar akşamları evlerinin üzerinde uyurlar. Başlarını yastığa koydular mı uçsuz bucaksız yıldız denizi ile karşılaşırlar…

Genelde bulut yoktur gökyüzünde. O yüzden alabildiğince yıldız selamlar ona bakanları. Ben de bir  yıl aradan sonra yıldızları yorgan yaptım üstüme. Küçükken derdim ki ‘Dünyada ne kadar insan varsa gökyüzünde de o kadar yıldız vardır. Çünkü her insanın bir yıldızı vardır.’ Küçüktüm işte ne yaparsın. Benim yıldızlara olan aşkım küçükken başlamış. Sevmişim, aşık olmuşum bu koca denize. Bağlanmışım kara sevda gibi. Bir yıldız ilişmiş gözüme, onu takip edip durmuşum. Gözüm hep o yıldızı aramış. Bir yıldız kayınca üzülmüşüm dilek tutmanın aksine. Çünkü bir hayat son bulmuştur. Bir hayat son bulurken o son bulan hayattan istifade etmek bize yakışmaz.

Yildizlari yorgan yaptim ustume 1 - yazarlar - haberton
Yıldızları yorgan yaptım üstüme

Bugün yine başımı yastığa koydum ve gözlerimin radarına girdi yıldızlar. Hayran hayran baktım. Sonra hayaller kurdum. Evet bu defa da hayal kurarken malzemeden çalmadım. Ne yapayım huyum kurusun. Çok uzaklar bana. Çok uzaktalar. Ama buna rağmen seviyorum onları. Mesafeler sevgiye engel değildi dimi? Uzaktan sevmek ne demek yıldızlardan öğrendim ben. Çok küçüktüm, bir bisikletim vardı. Bisikletin cantlarında süsler olur ya. İşte o süslerden bazıları yıldızdı. Çocukluk işte o yıldızı gökteki yıldız sanıyordum. Ben yıldızları seviyorum. Ben yıldızları çok seviyorum. Yıldızlar da beni seviyor mu bilmiyorum.

Fuzuli’ye sormuşlar:
“Sevmek mi daha güzeldir, sevilmek mi”
“Sevmek” demiş.
“Çünkü sevildiğinden hiç bir zaman enin olamazsın.”

O yüzden ben sevdiğimi biliyorum yıldızları. Varsın yıldızlar beni sevmesin.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler