TRY - Türk Lirası
EUR
15,2213
USD
13,4772
GBP
18,2044
CNY
2,1319
-5 C
Ankara
-0.1 C
İstanbul
3.5 C
İzmir
26 Ocak 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatYıldızlar Bize Bakıyor

  Yıldızlar Bize Bakıyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yaşamını tiyatroya adamış ve pandemi döneminde aramızdan ayrılmış olan usta sanatçılar ‘Yıldızlar Bize Bakıyor’ etkinliğinde anıldı. 

  Ankara Tiyatro Yapımcıları Derneği (ANTİYAP) koordinatörlüğünde Çankaya Belediyesi ile Çankaya Kent Konseyinin iş birliğinde düzenlenen etkinlik yıldızlar geçidine sahne oldu. 

  Yıldızlar bize bakıyor
  Yıldızlar Bize Bakıyor

  Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezinde düzenlenen etkinlikte sahne tozunu yutmuş usta sanatçılara dair anılar paylaşıldı. ANTİYAP Başkanı Ali Nihat Yavşan ‘Hiçbir şey ölmez her şey yaşar’ sloganıyla çıktıkları bu yolculukta aramızdan ayrılan usta isimlerin eserleriyle ölümsüzleştiklerine vurgu yaptı. 

  Gülüm Pekcan Dans Tiyatrosu gösterisi ile başlayan etkinlikte yolu Ankara’dan geçen ve Ankara tiyatro sanatına katkı sunan Meral Niron, Gönül Orbey, Işık Toprak, Erol Demiröz, Jale Aylanç, Nusret Çetinel, Halil Esen, Bülent Yıldıran, Adnan Çelik, Hasan Akıcı, Hüseyin Özay, Cahit Çağıran, Kemal Kuruçay, Turgay Yıldız ve Semra Dinçer anılarıyla yad edildi. 

  Yaşamını tiyatroya adamış ve pandemi döneminde aramızdan ayrılmış olan usta sanatçılar ‘yıldızlar bize bakıyor’ etkinliğinde anıldı.  
  Yaşamını tiyatroya adamış ve pandemi döneminde aramızdan ayrılmış olan usta sanatçılar ‘Yıldızlar Bize Bakıyor’ etkinliğinde anıldı. 

  Pandemi döneminde hayatını kaybeden usta sanatçıların ailelerine günün anlam ve önemine dair plaket ve çiçek takdimi yapılan etkinlikte ayrıca yine bu dönemde kaybettiğimiz Ayşegül Atik, Ferhan Şensoy, Haldun Boysan, Kartal Tibet, Rasim Öztekin, Seyfi Dursunoğlu, Tarık Ünlüoğlu, Uğurtan Sayıner, Mehtap Ar’ın yanı sıra çok sayıda sanatçı da anıldı. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler