TRY - Türk Lirası
EUR
17,5307
USD
16,8011
GBP
20,3555
CNY
2,5076
17.3 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
25 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıYıldırım Test Tesisi 2023'te faaliyete geçecek

  Yıldırım Test Tesisi 2023’te faaliyete geçecek

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından üretilen, özgün ürünlerin testlerinde kullanılacak Yıldırım Test Tesisi’nin 2023 yılında faaliyete geçmesi öngörülüyor.

  Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, havacılık sanayisi için önem teşkil eden yatırım ve projelerine devam eden TUSAŞ, Yıldırım Test Tesisi inşaatında da sona geldi. 2023 yılında faaliyete geçmesi öngörülen tesiste, yüksek gerilim ve yüksek akım içeren doğal yıldırım olayının laboratuvar ortamında yapay olarak kontrollü ve ölçülebilir üretilmesi sağlanacak.

  Böylece hava araçları dahil tüm nesneler üzerinde yıldırım etkileri gözlemlenebilecek ve alınacak önlemler değerlendirilecek. TUSAŞ tarafından üretilen tüm özgün ürünlerin testlerinde kullanılacak olan tesisin ilk faaliyeti Milli Muharip Uçak (MMU) projesine yönelik olacak. Tesiste, MMU’da yıldırımın etkisiyle uçuş güvenliğini bozucu fiziksel zarar ya da elektromanyetik etkileşim olup olmadığı test edilecek ve yakıt sistemi değerlendirilecek.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler