TRY - Türk Lirası
EUR
20,780
USD
19,052
GBP
23,485
CNY
2,790
23 Mart 2023, Perşembe
Ana SayfaÖne ÇıkanYıkılan binaların enkazında yoğun çalışma

Yıkılan binaların enkazında yoğun çalışma

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Hatay’da depremlerde yıkılan binaların enkazında yoğun çalışma yürütülüyor. İş makineleriyle hafriyat kamyonlarına yüklenen molozlar, toplama merkezine götürülüp, dökülüyor.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremlerin büyük yıkıma neden olduğu Hatay’da 20 Şubat akşamı da Defne ve Samandağ merkezli 6.4 ve 5.8 büyüklüğünde iki deprem oldu. Bu depremlerde de kentte çok sayıda bina yıkıldı. Birkaç bina hariç, arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığı kentte enkaz kaldırma işlemleri hız kazandı.

Yıkılan binaların enkazında yoğun çalışma
Yıkılan binaların enkazında yoğun çalışma

Ülkenin dört bir yanından bölgeye sevk edilen özel ve kamuya ait iş makineleriyle kamyonlara yüklenen molozlar, toplama alanlarına götürülüp, döküyor. Hem kent trafiğinde hem de toplama alanlarında yoğunluğa neden olan hafriyat kamyonları dronla havadan görüntülendi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler