29.7 C
Ankara
29.8 C
İstanbul
38.7 C
İzmir
Cuma, Temmuz 30, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYıkılan Binadan Saçılan Molozlardan Çevre Halkı Rahatsız

  Yıkılan Binadan Saçılan Molozlardan Çevre Halkı Rahatsız

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  İstanbul Sarıyer’de Yıkılan Binadan Saçılan Molozlardan Zarar Gören Mahalle Sakinleri İlgisizliğe Tepki Gösterdi

  Sarıyer‘de, geçen hafta yıkılan 9 katlı binadan saçılan molozlar yüzünden çevredeki diğer evler ve araçlar zarar gördü. Oluşan hasar nedeniyle bazı mahalle sakinleri olay gününden bu yana kendilerini kimsenin aramadığını iddia ederek duruma tepki gösterdi.

  Yikilan binadan sacilan molozlardan cevre halki rahatsiz 3 - yerel haberler - haberton
  Yıkılan Binadan Saçılan Molozlardan Çevre Halkı Rahatsız

  Evlerde ve Araçlarda Hasara Yol Açmıştı

  Sarıyer, Bahçeköy Yenimahalle Doğanbey Caddesi ile Leylak Sokak arasındaki 9 katlı bina geçen cumartesi saat 00.20 sıralarında yıkılmıştı. Riskli olduğu gerekçesiyle 2 yıl önce boşaltılan binada kimsenin olmaması büyük bir faciayı önlemiş, binadan saçılan moloz parçaları çevrede oturanların evlerinde ve araçlarında hasara yol açmıştı. Olayda, evi ve araçları zarar görenler kimsenin kendilerine ulaşmadığını iddia ederek tepki gösterdi. 

  “İki Kapı Basınçla Patladı ve Benim Bahçeme Düştü”

  Yıkılan binanın karşısındaki tek katlı müstakil evde oturan İbrahim Kaplan, “Cumartesi gününden beri kimse bana cevap vermiyor. Şu an yağmur yağsa benim evimin içerisine her yer su dolacak. Doğalgaz elektrik tesisatları var. Bu binadan iki kapı basınçla patladı ve benim bahçeme düştü. Bu zararın giderilmesini istiyorum. Benim mağduriyetimin yetkililer tarafından giderilmesini istiyorum. Bu konuya duyarlı olmalarını istiyorum. Kimse de duyar göstermiyor bu konuda. Enkazda herhangi bir çalışma yapılmadı. Enkaz olduğu gibi yerinde duruyor” dedi.  

  Yikilan binadan sacilan molozlardan cevre halki rahatsiz 2 1 - yerel haberler - haberton
  Yıkılan Binadan Saçılan Molozlardan Çevre Halkı Rahatsız

  Yıkılan binanın otopark kapılarının basınçla uçarak önce park halindeki araca çarptığını daha sonra da evinin bahçesine düştüğünü söyleyen Kaplan, “Eğer bahçe duvarımdaki demir korkuluklar olmasaydı. Bu kapı parçası diğer evin penceresinden girecekti. Ölümden döndüler” ifadelerini kullandı. 

  Sarıyer Belediyesi’nden edinilen bilgiye göre ise, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yazışmaların sürdüğü, yazışmalar sonucunda gerekli çalışmaların yapılacağı öğrenildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler