TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerPolitikaYeteri kadar çadır stoku yok, üreticiler çadır yetiştiremiyor

Yeteri kadar çadır stoku yok, üreticiler çadır yetiştiremiyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Hatay’da CHP’li belediyelerin oluşturduğu koordinasyon merkezlerinde incelemelerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “AFAD, Kızılay’ın elinde yeteri kadar çadır stoku olmadığı için üreticiler çadır yetiştiremiyor” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 20 Şubat’ta 3 dakika arayla meydana gelen 6.4. ve 5.8’lik iki depremin ardından Hatay’a geldi.

Kılıçdaroğlu’na Hatay’daki incelemelerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş eşlik etti.

Hatay’da ilk olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Deprem Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu, daha sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Deprem Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Burada depremzedelerle sohbet eden Kılıçdaroğlu, basın mensuplarına da açıklamada bulundu.

Yeteri kadar çadır stoku yok, üreticiler çadır yetiştiremiyor
Yeteri kadar çadır stoku yok, üreticiler çadır yetiştiremiyor

‘BÜTÜN BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ OLAĞANÜSTÜ ÇABA HARCIYOR’

Depremde en çok zarar gören bölgelerden birinde olduklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Hem yaraları sarmamız hem de geleceğe umutla bakan bir Türkiye inşa etmemiz gerekiyor. Vatandaşlarımızın elbette çok sorunları var. Bunu biliyoruz. 17 gün geçmesine karşın bazı ihtiyaçlar henüz giderilememiş ama belediye başkanlarımız canla başla olağanüstü çaba harcıyorlar. Bunu sadece CHP’li belediye başkanları için lanse etmiyorum. Bütün belediye başkanlarımız olağanüstü çaba harcıyorlar. O nedenle bütün belediye başkanı arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘KİMSENİN UMUTSUZLUĞA KAPILMASINI İSTEMEM’

Hatay’ın önemli ve kadim bir kent olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Hatay benim şahsi meselemdir’ demiştir. Dolayısıyla Hatay’ı yeniden ayağa kaldırmak, o görkemli kültürünü yeniden yaşatmak, tarihsel dokusunu yeniden ayağa kaldırmak hepimizin ortak görevidir. Biz elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz, göstermeye de kararlıyız. Hataylılar büyük acılar çekti. Bunun farkındayız. Aradan 17 gün geçmesine karşın belli sorunların devam ettiğinin de farkındayız.

Hatay'da chp'li belediyelerin oluşturduğu koordinasyon merkezlerinde incelemelerde bulunan chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu,
Hatay’da CHP’li belediyelerin oluşturduğu koordinasyon merkezlerinde incelemelerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “AFAD, Kızılay’ın elinde yeteri kadar çadır stoku olmadığı için üreticiler çadır yetiştiremiyor” dedi.

Su, çadır gibi sorunlar var, gittiğimiz yerlerde de dile getiriliyor ama bir şekilde bunun çözülmesi lazım. Ben bu bölgeye ilk geldiğimde şu açık çağrıyı yapmıştım. ‘Kimin elinde çadır varsa, fiyatına bakmaksızın bize haber versin gidip alacağız, getireceğiz ve burada depremzedelere dağıtacağız’ diye fakat maalesef çadır üreticileri, üretiyor bir taraftan ama özellikle AFAD, Kızılay’ın elinde yeteri kadar çadır stoku olmadığı için üreticiler çadır da yetiştiremiyor. Böyle bir sorunumuz var. İnşallah çözülecek. Hiç kimsenin umutsuzluğa kapılmasını istemem. Büyük acılar çekildi farkındayım. El birliğiyle bu sorunları çözeceğiz. Kimse bundan en ufak bir endişe duymasın.”

Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra depremden etkilenen diğer noktalarda inceleme yapmak üzere koordinasyon merkezinden ayrıldı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler