TRY - Türk Lirası
EUR
20,394
USD
18,809
GBP
23,211
CNY
2,783
31 Ocak 2023, Salı
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYeşilevler Ertuğrul Şimşek Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı

Yeşilevler Ertuğrul Şimşek Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İlçe sakinlerinin daha temiz ve bulundukları mahallelerde sağlık hizmeti alabilmesi için çalışmalarını sürdüren Yenimahalle Belediyesi, Yeşilevler Ertuğrul Şimşek Aile Sağlığı Merkezi’ni törenle hizmete açtı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen açılışa CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ve yönetimi, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Hüseyin Boran,belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

Yaşar “41 mahallemize ASM yaptık”

Açılış öncesinde mahalle sakinlerine seslenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “41 mahallemizde aile sağlık merkezi yaptık. Buradan iddiayla söylüyorum. Türkiye’de, belediye kaynaklarıyla bu kadar sayıda aile sağlık merkezi yapan tek belediyeyiz. Aile sağlık merkezi yapmak benim görevim olmamasına rağmen vatandaşın yoğunluk yaşanan hastanelere gitmek yerine kendi mahallesinde sağlık hizmeti almasını amaçlayarak her mahallemize sağlık merkezi kazandırdık.

Bu merkezlerimizde çalışan doktor arkadaşlarımız dükkan, bina altı gibi yerlerde sağlık hizmeti veriyordu. Sağlık çalışanlarımızın steril bir ortamda sağlık hizmeti sunmasını ve vatandaşlarımızın daha temiz ve güvenli ortamda hizmet almasını amaçlayarak 41 mahallemize bu merkezleri konumlandırdık” dedi.

Yeşilevler Ertuğrul Şimşek Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı
Yeşilevler Ertuğrul Şimşek Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı

Devletin her kurumu uyum içerisinde çalışmalı

Pandemi sürecinde hastanelerdeki yoğunluk nedeniyle vatandaşın hastanelere gitmeye çekindiğini belirterek sözlerini sürdüren Yaşar, “Vatandaşlarımız evinin yakınında aile sağlık merkezlerine geliyor, reçetesini yazdırıyor, sağlık hizmetinden faydalanıyor. Devlet bir bütündür düşüncesiyle çalışıyoruz. Yerel irade, genel irade hepsi halkın devlete olan güvenini artırmak için çalışmalıdır. Vatandaşa hizmetle görevli her kurum uyum içerisinde çalışmalıdır.

Yenimahalle Belediyesi olarak kendi ilçemizde bu düşünceleri esas alarak devletin her kurumuyla uyum içerisinde çalışıyor, vatandaşa doğru ve dürüst hizmet sunmak için uğraş veriyoruz. Yenimahalle’de, 2009 yılından beri bu anlayışla görev yapıyorum. Yenimahalle Belediyesi olarak, eğitimde, sağlıkta, kültürel ve sosyal projelerde Türkiye’ye örnek olan bir belediyeyiz” diye konuştu.

300 metrekare kapalı alan olarak konumlandırılan Yeşilevler Ertuğrul Şimşek Aile Sağlığı Merkezi’nde; 7 adet poliklinik muayene odası, 1 adet acil müdahale odası, 1 adet aşı bebek-çocuk izlem odası, 1 adet gebe izlem odası, 1 adet emzirme odası, mutfak, çay ocağı ve tuvaletler bulunuyor.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler