TRY - Türk Lirası
EUR
17,4600
USD
16,3806
GBP
20,5435
CNY
2,4475
21.5 C
Ankara
23.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
25 Mayıs 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaYazarlarYeşile ermiş topraklar şimdi kurak

  Yeşile ermiş topraklar şimdi kurak

  Ela Danış
  Ela Danışhttps://haberton.com/
  Ela Danış, 1987 İzmir doğumlu, bugüne kadar kazanmış olduğu tüm bilgi ve becerileri başkalarına aktarmayı hedefleyen ve bu hedefler doğrultusunda ilerleyen birisi.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bir şehri, bir nefesi, bir bedeni, bir sesi özlüyorum bazen. Kendimi ya bi duvara bakarken buluyorum yada yağmur damlalarını izlerken. Yeşile ermiş topraklar şimdi kurak. Özlemim duygularıma ağır basıyor.

  Biz sokaklarda salça ekmekle büyüyen çocuklardık. Pencereden renkli arabaları sayan çocuklardık.. Toprak kokusunu içimize çekerek, yalın ayak koşan çocuklardık. Oyuncak bebeklerimizle oynayan uçurtma uçuran çocuklardık.

  Peki Şimdi o çocuklar nerde?

  Babamız işportacıydı kelebek tokalar, milenyum bilezikleri satardı ama biz hiç utanmazdık aksine gurur duyardık. Şimdilerde çocuklar oturduğu semtten yediği yemekten utanıyor. Korkusuzca sokakta ip atlar, top oynar, saklambaç oynardık şimdi evlerde kör-ebe bile oynayamıyoruz.. Yüz yüze gelmekten, sohbet etmekten çok Pubg oynamak daha mutlu ediyor bizleri.

  Ailecek piknik yapmak varken ne olduğu belirsiz arkadaşların yolunu tutmuşuz o mekan bu mekânda sarhoşluğun resmiyiz.. Üvey babamız bize canını verirken artık öz babamızdan korkar olmuşuz. Ya bi yerde kesilmek ya bi yerde tecavüze uğramak derdimiz olmuş. Okula gitmek için can atan büyüyünce doktor olacağız, öğretmen olacağız diyen çocuklar şimdi zengin eş bulma derdinde.

  Yesile ermis topraklar simdi kurak - yazarlar - haberton
  Yeşile ermiş topraklar şimdi kurak

  Bir domates bir ekmek elimizde annemizin peşinden dağlara çıkap ot toplardık. Beş çayıda neymiş günün her ortası toplanır kahve içip büyük kadınların dedikodularını dinlerdik. Şimdi ne büyük kaldı ne küçük saygısızlık diz boyu 16 yaşındaki 40 yaşındaki kadına ismi ile hitap ediyor. Ablaya, abiye, hanıma, beye ne oldu.

  Annemizin eteğini tutup pazara giderdik. Şimdi ne bi domates alabiliyoruz nede bi kahve içmeye komşumuza gidebiliyoruz. Ya paramız yok yada komşumuz.. Bir kıyafet için kardeşimizle kavga ederdik sonrasında sarılır öperdik. Şimdi can cana kana kana düşman. Dostluk birbiri için can vermekti şimdi sevdigini elinden almak oldu. Sevmek rajon işiydi delikanlılık vardi insan sevdigini öpmeye kıyamazdı şimdilerde sevmek yatak odasının yolundan geçmek oldu…

  Biz bu çağa ait değiliz. Bedenimiz çığlık atarak büyürken ruhumuz bile azap çekiyor eskiye dönmek için. İstediğimiz sabahlara uyanamasakta en azından rüya görüyoruz diye dua ediyorum.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler