TRY - Türk Lirası
EUR
19,654
USD
18,645
GBP
22,920
CNY
2,655
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatYeşilçam'ın usta oyuncularının büstleri sergileniyor

Yeşilçam’ın usta oyuncularının büstleri sergileniyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Tekirdağ’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ndeki kursa katılan kadınların yaptığı, Yeşilçam’ın usta oyuncularının büst ve resimleri sergilenmeye başlandı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün düzenlediği kursa katılan 30 kadının yaklaşık 3 ay süren çalışmasında, Yeşilçam yıldızlarının büst ve resimleri hazırlandı.

Heykeltıraş Tufan Akyol ile resim öğretmeni Şule Zaimoğlu Akyol’un eğitmenliğinde kadınların yaptığı büst ve resimlerin sergisi, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde açıldı.

Yeşilçam'ın usta oyuncularının büstleri sergileniyor
Yeşilçam’ın usta oyuncularının büstleri sergileniyor

Sergide Hulusi Kentmen, Kadir İnanır, Fatma Girik, Türkan Şoray, Kemal Sunal, Tarık Akan’ın da aralarında bulunduğu yapıtlar, ziyaretçilerin ilgisini çekti. 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Tekirdağ’da ilke imza attıklarını belirterek, “Bizim yaşıtlarımız belki de daha iyi bilir. Yeşilçam’ın mükemmel şahsiyetlerinin heykelleri ve resimleri tuvallere aktarıldı. Hocalarımız ve kursiyerlerimiz böyle bir sanatsal ve kültürel faaliyete imza attılar. Biz de buna ev sahipliği yapıyoruz. Ölenlere rahmet okuyacağız, yaşayanlara Allah’tan uzun ömürler dileyeceğiz” dedi.

Tekirdağ'da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ndeki kursa katılan kadınların yaptığı, Yeşilçam'ın usta oyuncularının büst ve resimleri sergilenmeye başlandı.
Tekirdağ’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ndeki kursa katılan kadınların yaptığı, Yeşilçam’ın usta oyuncularının büst ve resimleri sergilenmeye başlandı.

Sergide 9 Kasım’a kadar ziyaretçiler ağırlanacak. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler