TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
17.9 C
Ankara
22.5 C
İstanbul
27 C
İzmir
3 Temmuz 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYeşil bir Yenimahalle için ağaç dikimi

  Yeşil bir Yenimahalle için ağaç dikimi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yeşil bir Yenimahalle için ağaç dikim çalışmaları Turgut Özal Mahallesi’nde 200 çam ve sedir ağacı dikimi ile son buldu. Törene çok sayıda mahalle sakini katıldı.

  Yenimahalle Belediyesi’nin, ilçe geneline yaydığı ağaçlandırma çalışmaları hız kesmenden devam ediyor. Yenimahalle’de ağaç dikim çalışmalarının son durağı Turgut Özal Mahallesi oldu.

  200 çam ve sedir ağacının toprakla buluştuğu ağaç dikme törenine Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal’ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

  Yeşil bir yenimahalle için ağaç dikimi
  Yeşil bir Yenimahalle için ağaç dikimi

  Yeşil alan sayısını çoğaltıyoruz

  Şener Çakmak Eğitim Kurumları öğrencilerinin de katılım gösterdiği ağaçlandırma töreninde mahalle sakinlerine seslenen Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, “Ağaç, yeşil, doğa ve su iklim değişikliğine paralel olarak yaşamımızın sıkıntıya girdiği bir dönemde son derece önem kazanan değerler haline geldi. Özellikle yeşili ve doğayı korumak, çevreci bir anlayışla yaklaşmak günümüz belediyeciliğinin de olmazsa olmaz görevlerinin başında gelmektedir.

  Yeşil bir yenimahalle için ağaç dikim çalışmaları turgut özal mahallesi’nde 200 çam ve sedir ağacı dikimi ile son buldu. Törene çok sayıda mahalle sakini katıldı.
  Yeşil bir Yenimahalle için ağaç dikim çalışmaları Turgut Özal Mahallesi’nde 200 çam ve sedir ağacı dikimi ile son buldu. Törene çok sayıda mahalle sakini katıldı.

  Yenimahalle Belediyesi olarak elimizden geldiğince ilçenin ağaçlandırılması ve yeşil alan sayısının çoğaltılması için var gücümüzle çalışıyor, ağaçlandırma çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzce yürütülen çalışmalar doğrultusunda yıl boyunca ağaç dikimi gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız ağaç dikim işlemlerinin tümünü özellikle çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte yapıyoruz. Diktiğimiz ağaçların korunmasında ve çevre koruma bilincinin yaşatılmasında çocuklarımıza büyük görev düşüyor” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler