TRY - Türk Lirası
EUR
20,198
USD
18,829
GBP
22,743
CNY
2,773
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamYeryüzü Doktorları Nijer'de 600 kişiyi tedavi edecek

Yeryüzü Doktorları Nijer’de 600 kişiyi tedavi edecek

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Yeryüzü Doktorları Derneği gönüllüleri, Nijer’de 600’den fazla kişiye beslenme, aile hekimliği, pediatri ve göz sağlığı alanında muayene etmek ve tedavilerini gerçekleştirmek üzere başkent Niamey’e gitti. 

İstanbul’dan Nijer’in başkenti Niamey’e THY’ye ait tarifeli uçakla hareket eden kafilede toplam 7 gönüllü yer aldı. İstanbul Havalimanı’nda kafile adına basın mensuplarına açıklama yapan Proje Koordinatörü Merve Büyükbayrak, dernek olarak 2006’dan bu yana Nijer’de, başta sağlık olmak üzere çeşitli alanlarda yardım faaliyetinde bulunduklarını söyledi.

Yeryuzu doktorlari nijerde 600 kisiyi tedavi edeceke - yaşam - haberton
Yeryüzü doktorları nijer’de 600 kişiyi tedavi edecek

Büyükbayrak, “Çatışmalar, yer değişiklikleri, salgınlardan dolayı birçok insan insani yardıma muhtaç durumda. Şu an 3 milyonun üzerinde insan mağdur. Bunun 2 milyonu çocuklardan oluşuyor. 492 bin çocuk yeterince beslenememekten mağdur. Dernek olarak 2006’dan beri Nijer’de faaliyet göstermekteyiz.

Faaliyetlerimiz arasında kadın doğum, beslenme, aile hekimliği, pediatri, göz sağlığı gibi birçok branşta medikal destek sağlıyoruz” dedi. Büyükbayrak, 600’den fazla Nijerli’nin genel muayenelerini yapacaklarını ve tedavilerini gerçekleştireceklerini belirtti. 

Yeryüzü Doktorları Derneği’ne bağlı gönüllüler, 19.05’de Niamey’e hareket etti. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler