TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaYerel HaberlerAntalya Haberleri - Antalya'da Son DakikaYerleşik yaşayan yabancılar da var gücüyle çalışıyor

Yerleşik yaşayan yabancılar da var gücüyle çalışıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Antalya’da deprem bölgesine gidecek yardımların toplandığı alanda turistler ve yerleşik yaşayan yabancılar da var gücüyle çalışıyor.

Antalya’ya turist olarak gelen ve yardım alanında çalışan Rus Aleksei Naydenyshev, “Depremi ilk duyduğumda çok üzüldüm. Bütün insanların buraya depremden etkilenenler için yardım getirdiğini öğrendim. İnsanlar eşyalarını getirince ben de fiziki gücümü kullanıp onlara yardım etmek istedim” dedi.

Yerleşik yaşayan yabancılar da var gücüyle çalışıyor
Yerleşik yaşayan yabancılar da var gücüyle çalışıyor

Türkiye’yi sarsan Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 2 büyük depremin ardından ölü ve yaralı sayısı her geçen gün yükselirken, on binlerce kişi de evini kaybedip sokakta kaldı. Depremin vurduğu bölgelerdeki vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için de Türkiye’nin dört bir yanında kampanyalar düzenlenmeye başladı. Vatandaşlar, yayınlanan listelerdeki eksikleri ellerinden geldiğince satın alarak, ulaşımı ve koordinasyonu sağlayacak kurumlara iletmeye başladı.

TURİSTLER DE BULUNUYOR

Konyaaltı Belediyesi’nin organize ettiği yardım alanında da bölgeye gönderilecek olan ürünler için hummalı çalışmalar sürüyor. Gelen ürünleri ayrıştırmak ve paketlemek için çalışan kalabalık gönüllü gruplar arasında yerleşik yabancılar hatta turistler de bulunuyor. Sabah saatlerinde alana gelen bir Rus turist ve yerleşik yaşayan Türkmenistan uyruklu kadın, alan kapanana kadar depremzedeler için çalışıyor. Öte yandan yardım getirenler arasında da çok sayıda yabancı uyruklu kişi de bulunuyor.

Antalya'da deprem bölgesine gidecek yardımların toplandığı alanda turistler ve yerleşik yaşayan yabancılar da var gücüyle çalışıyor.
Antalya’da deprem bölgesine gidecek yardımların toplandığı alanda turistler ve yerleşik yaşayan yabancılar da var gücüyle çalışıyor.

‘DEPREMİ İLK DUYDUĞUMDA ÇOK ÜZÜLDÜM’

Gününün tamamını alanda geçirdiğini söyleyen Rusya vatandaşı Aleksei Naydenyshev (26), “Turist olarak Antalya’ya geldim. 2 aydır buradayım. Depremin olduğu günden sonra buradan haberim oldu. Sabah 08.00’de açılınca geliyor, akşam 23.00’e kadar burada gönüllü olarak çalışıyorum. Depremi ilk duyduğumda çok üzüldüm. Bütün insanların buraya depremden etkilenenler için yardım getirdiğini öğrendim. İnsanlar eşyalarını getirince ben de fiziki gücümü kullanıp onlara yardım etmek istedim. 3 gündür buraya gelip eşyaları paketlemeye ve taşımaya yardımcı oluyorum” dedi.

Turistler ve yerlesik yabancilar depremzedeler icin calisiyor 4260 dhaphoto1 - antalya haberleri - antalya'da son dakika, yerel haberler - haberton

‘İŞ BİTENE KADAR BURADAN GİTMEYECEĞİM’

Elinden geleni yapmaya çalıştığını belirten Türkmenistan vatandaşı Feryuza Hashoguz (48) da “Türkiye’de yaşanan deprem nedeniyle çok üzüldük. Elimizden geleni yapmak istiyoruz. Evde oturacağıma buraya gelip yardımcı olmak istedim. İlk günden beri buradayım. Nerede iş fazla olursa o tarafa geçiyorum. Elbiseleri paketleyip gönderiyoruz. Sabah erken saatte gelip akşama kadar buradayız. İş bitene kadar buradan gitmeyeceğim. Elimden ne geliyorsa yapacağım” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler