TRY - Türk Lirası
EUR
17,4106
USD
16,2180
GBP
20,4819
CNY
2,4211
25.1 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
30.7 C
İzmir
29 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYenimahalleliler Ramazan coşkusunu yaşayacak

  Yenimahalleliler Ramazan coşkusunu yaşayacak

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yenimahalle’de mahalle iftarları başlıyor. Yenimahalleliler Ramazan’ın coşkusunu yaşayacak, mahalle iftarlarının ilki Batıkent Kapalı Pazaryerinde yapılacak.

  Pandemi nedeniyle toplu iftarlara verilen iki yıl aranın ardından Yenimahalle’de açık hava mahalle iftarları yeniden başlıyor. Binlerce ilçe sakinini aynı sofrada buluşturan mahalle iftarlarının ilki Batıkent Kapalı Pazaryerinde yapılacak. Ramazan Ayı boyunca ilçe genelinde 17 farklı mahallede kurulacak olan iftar sofralarında 20 bine yakın mahalle sakini hep beraber dualar eşliğinde oruçlarını açacak.

  Yenimahalleliler ramazan coşkusunu yaşayacak
  Yenimahalleliler Ramazan coşkusunu yaşayacak

  Engelli ve yaşlı vatandaşlara gezici ekipler hizmet edecek

  Ramazan Ayı’nın paylaşım, hoşgörü ve kardeşlik ayı olduğu bilinciyle her gün 300 aileye yardım kolisi dağıtan Yenimahalle Belediyesi, engelli ve yaşlı vatandaşları da unutmadı. Yenimahalle belediyesi, mahalle iftarlarına gelemeyen vatandaşların evlerine kadar iftar yemeklerini de gönderiyor. Gezici ekiplerle bu yıl da günlük 1500 kişiye iftar yemeği taşıyan belediye, böylece paylaşmanın ve yardımlaşmanın ayı Ramazan’da toplumun her kesime ulaşıyor.

  Yenimahalle’de mahalle iftarları başlıyor. Yenimahalleliler ramazan'ın coşkusunu yaşayacak, mahalle iftarlarının ilki batıkent kapalı pazaryerinde yapılacak.
  Yenimahalle’de mahalle iftarları başlıyor. Yenimahalleliler Ramazan’ın coşkusunu yaşayacak, mahalle iftarlarının ilki Batıkent Kapalı Pazaryerinde yapılacak.

  Başkan Yaşar’dan davet var

  Tüm ilçe sakinlerini mahalle iftarlarında buluşmaya davet eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Ramazan Ayı birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşma ayıdır. Bu mübarek ayda kin ve nefretten uzak durmalıyız. Birbirimize daha saygılı, merhametle yaklaşmalıyız. Bu Ramazanın birliğimize, kardeşliğimize, hemşerilik bilincinin artmasına vesile olmasını, tuttuğumuz oruçların, yaptığımız duaların, kıldığımız namazların, yapılan hayırların kabul olmasını diliyorum” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler