TRY - Türk Lirası
EUR
20,285
USD
18,830
GBP
22,717
CNY
2,776
6 Şubat 2023, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYenimahalle'de Engelliler Arası Yüzme Yarışması

Yenimahalle’de Engelliler Arası Yüzme Yarışması

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Yenimahalle Belediyesi’nin 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediği ‘Geleneksel Engelliler Arası Yüzme Yarışması’nın 3’üncüsü Hacı Sabancı Yüzme Havuzu’nda yoğun katılımla yapıldı.

Engelsiz yaşama destek vermek amacıyla yapılan müsabakalarda; Görme, işitme, bedensel, mental, down sendromlu ve otizmli olmak üzere tüm engelli gruplarından gençlerin ve çocukların oluşturduğu 50 amatör ve profesyonel engelli yüzücü, 25 metre serbest yüzme yarışında kıyasıya rekabet etti.

Müsabaka alanına Türk bayrağıyla gelerek havuzun etrafında tur atan engel tanımayan sporcular, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından gruplar halinde yarış için yerlerini aldı. Salonu tıklım tıklım dolduran seyirciler ve sporcuların aileleri de yarış esnasında alkışlar ve tezahüratlarla özel yüzücülere büyük destek verdi.

Yenimahallede engelliler arasi yuzme yarismasisd - yerel haberler, yenimahalle belediyesi - haberton
Yenimahalle’de engelliler arası yüzme yarışması

Madalyalar sahiplerini buldu

Yarışmadaki performanslarıyla seyircilerden yoğun alkış alan sporcuların tümü madalya kazandı. Belediye Meclis Üyeleri ve Muhtarların da katıldığı törende, ödüllerini ve kupalarını Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal’dan alan sporcular büyük heyecan yaşadı.

Hazırlanan projelerle Yenimahalle Belediyesi’nin engelsiz yaşama tam destek verdiğini belirten Kartal “Biliyor ve inanıyoruz ki insan isterse yenemeyeceği hiçbir güçlük, başaramayacağı hiçbir hedef yok. Buradaki çocuklarımız da bunun en güzel örneklerinden. Hepsini kutluyorum. Biz Yenimahalle Belediyesi olarak tüm engel gruplarına destek olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Yarışma sonrasında engelleri ortadan kaldıran sporcular, kazandıkları madalyalar ve kupalar eşliğinde aileleri ile bol bol fotoğraf çektirdi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler