TRY - Türk Lirası
EUR
15,2149
USD
13,4050
GBP
18,2608
CNY
2,1127
-5.4 C
Ankara
0.4 C
İstanbul
-1.1 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYenimahalle Zabıtasının 2021 karnesi

  Yenimahalle Zabıtasının 2021 karnesi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yenimahalle Zabıtasının 2021 karnesi, denetimler ve pandemi sürecinde esnafa yönelik gerçekleştirdiği destek projeleriyle adından söz ettirdi.

  Covid-19 salgını nedeniyle yıl boyunca çalışmalarına hız vererek vatandaşlardan gelen şikayetlere anında müdahale eden zabıta ekipleri, gıda sektöründe hizmet veren lokanta, pastane, fırın ve imalathaneleri denetleyerek, işletme sahipleri ve çalışanlara hijyen, sosyal mesafe, maske konusunda uyarılarda bulundu.

  2021’de 10 bin 110 esnaf denetlendi

  Yenimahalle Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe sakinlerinin yaptığı 13 bin 213 şikayet başvurusunu incelemeye alarak gerekli denetimleri gerçekleştirdi. Ayrıca Yenimahalle’de 2021 yılında 10 bin 110 esnafı denetleyen ekipler, salgın sürecinde zor günler yaşayan esnafa yönelik cezacı değil yol gösterici belediye düşüncesini temel aldı. Kurallara uymayan 649 işletmeye gerekli uyarılarda bulunuldu.

  Yenimahalle zabıtasının 2021 karnesi
  Yenimahalle Zabıtasının 2021 karnesi

  Esnafa 18 bin 820 maske dağıtıldı

  Düzenli olarak gerçekleştirilen denetimlerin dışında vatandaşların virüsten korunması amacıyla esnaf ve işletmeleri ziyaret eden zabıta ekipleri 18 bin 820 maske ve dezenfektan dağıtarak esnafa pandemi sürecinde büyük destek verdi.

  Yaşar, “Zor gününde esnafın yanındayız”

  Koronavirüs ve ekonomik sıkıntılar yüzünden esnaf ve üreticinin zor günler geçirdiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle’yi iyi bilen bir belediye başkanıyım. Esnafımız zaten ekonomik olarak sıkıntılı günler yaşıyor. Bu zorluğun farkında olan bir belediye olarak esnafımıza cezadan önce yol gösterme ve uyarı yönetimini kullanıyoruz. Gerek maske dezenfektan dağıtımı olsun gerek çay şeker dağıtımı olsun gerekse nakdi yardım olsun her zaman esnafımızın yanında olduk. Gereken özeni gösteren esnafımıza ve gece gündüz demeden Yenimahalle halkına hizmet sunan zabıta personelimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler