TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
17.6 C
Ankara
19 C
İstanbul
22 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYenimahalle Belediyesi'nden Konfeksiyon Atölyesi

Yenimahalle Belediyesi’nden Konfeksiyon Atölyesi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kendi öz kaynaklarını verimli kullanarak üretime önem veren Yenimahalle Belediyesi, bu kez de kurduğu “Konfeksiyon Atölyesi” ile personelin resmi kıyafetlerini kendi üretiyor.

Karşıyaka Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri’nde kurulan atölyede Zabıta, Fen İşleri, Özel Güvenlik,  Yemekhane, Park Bahçeler ve Öğretmen önlüğü gibi iş kıyafetleri, belediyenin hünerli çalışanları tarafından dikiliyor.

 “Tasarrufu ön planda tutuyoruz”

Tüm iş kollarında tasarrufu ön planda tutarak hizmet ettiklerinin altını çizen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bordürümüzü, kilit taşımızı, betonumuzu,  banklarımızı, hijyen malzemelerimizi, maskemizi kendimiz üretiyoruz. Hizmet araçlarımız kiralık değil.

Yenimahalle belediyesi'nden konfeksiyon atölyesi
Yenimahalle Belediyesi’nden Konfeksiyon Atölyesi

Bu Konfeksiyon atölyesi ile de personelimizin önlüğünden yeleğine, tulumundan pantolonuna kadar tüm kıyafetlerini üretiyoruz. Giderlerimiz artarken gelirlerimiz her geçen gün düşüyor. Bunu dikkate alarak harcama yapacağız, tasarruf yapacağız.  Kamunun parasını harcadığımızı unutmadan, iki kere düşünüp karar vereceğiz. Bu şekilde çalıştığımız için bugün Yenimahalle Ankara’nın en güçlü ilçe belediyelerinden biridir” diye konuştu.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler