TRY - Türk Lirası
EUR
11,3383
USD
9,7300
GBP
13,4060
CNY
1,5244
RUB
0,1390
9.8 C
Ankara
13.5 C
İstanbul
17 C
İzmir
25 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYenimahalle Belediyesi'nden Emir'e engelli rampası

  Yenimahalle Belediyesi’nden Emir’e engelli rampası

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Emir artık zorlanmayacak, Yenimahalle Belediyesi’nden Emir’e engelli rampası.

  Yenimahalle ilçesinde SMA Tip 2 hastalığı nedeniyle tekerlekli sandalyede yaşamını sürdüren Emir Salih Can’a (8), Yenimahalle Belediyesi yardım elini uzattı.

  Rampa olmadığı için Kentkoop Mahallesi’nde bulunan evine, giriş çıkışlarda zorlanan Can’a belediye ekipleri engelli rampası yaptı.

  Yenimahalle belediyesi'nden emir'e engelli rampası
  Yenimahalle Belediyesi’nden Emir’e engelli rampası

  “Dışarı çıkmayı çok seviyorum”

  Mutluluğunu dile getiren Emir Salih Can, “Daha önce eve girerken zorlanıyordum. Ailem kendi çabasıyla bana bir rampa yaptı. Ancak güzel olmadı ve ben ondan düştüm. Dışarı çıkmayı çok seviyorum. Ama daha önce düştüğüm içinde tek başına binanın önüne çıkmaya korkuyordum. Şu anda çok mutluyum. Başkan Fethi Yaşar’a ve burada rampayı yapan abilere çok teşekkür ediyorum” dedi.

  Emir artık zorlanmayacak, yenimahalle belediyesi’nden emir’e engelli rampası.
  Emir artık zorlanmayacak, Yenimahalle Belediyesi’nden Emir’e engelli rampası.

  “Oğlumun kendine güveni geldi”

  Anne Serap Can (37) ise oğlunun sevincinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Merdivenler bizim için büyük sıkıntı, hatta evin içindeki en ufak bir çıkıntı bile bizim için sorun. Emir’i tekerlekli sandalyeyle çıkaramadığım yerlere kucağımaalarak taşıyorum.  Maalesef eve de o şekilde çıkartıyordum. Sonra kendi imkanlarımızla bir rampa yaptık ama emir oradan düştü. Bu yüzden Yenimahalle Belediyesi’ne başvurduk. Sağ olsunlar gelip ölçü aldılar ve hemen yaptılar. Çok da güzel oldu. Artık Emir evden kendisi çıkmak istiyor, oğlumun kendine güveni geldi. Sürekli dışarı çıkmak istiyordu. Bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Başta Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar olmak üzere emeği geçen herkese minnettarım” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler