TRY - Türk Lirası
EUR
20,221
USD
18,831
GBP
22,708
CNY
2,776
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaÖne ÇıkanYenikapı'da hayvan hakları mitingi

Yenikapı’da hayvan hakları mitingi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Yenikapı’da hayvan haklarına dikkat çekmek amacıyla, çok sayıda hayvanseverin katıldığı miting düzenlendi. Mitingde, Hayvanları Koruma Kanunu’nun uygulanması gerektiği mesajı verildi. 

Pati Koruyucuları Hayvanları Koruma Derneği öncülüğünde, hayvan hakları dernekleri, sivil toplum kuruluşları ile Seren Serengil, Ömür Gedik, Aynur Aydın ve birçok ünlü isim hayvanlara yönelik yaşanan şiddete tepki göstermek amacıyla bir araya geldi. Yenikapı’da 13.00’te başlayan mitingte bir araya gelen hayvanseverler, dövizler ve sloganlarla hayvanlara yönelik şiddeti protesto etti. Hayvanları Koruma Kanunu’nun uygulanması gerektiğini belirtti. Bazı hayvanseverlerin miting sırasında ağladığı dikkat çekti. 

Yenikapı'da hayvan haklarına dikkat çekmek amacıyla, çok sayıda hayvanseverin katıldığı miting düzenlendi. Mitingde, hayvanları koruma kanunu'nun uygulanması gerektiği mesajı verildi.  
Yenikapı’da hayvan haklarına dikkat çekmek amacıyla, çok sayıda hayvanseverin katıldığı miting düzenlendi. Mitingde, Hayvanları Koruma Kanunu’nun uygulanması gerektiği mesajı verildi. 

Pati Koruyucuları Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ayşe Taşkıran, mitingde yaptığı konuşmada, “Bundan 112 sene önce gerçekleşen Hayırsız Ada katliamı nasıl ki tarihe yazıldıysa, bu yıllardaki katliamlar da anılacak. İstiyoruz ki Türkiye bir Hayırsız Ada olmasın. Mahalle sakinlerimiz istediğimiz şartlarda özgürce yaşasın. Çünkü tarih hiçbir şeyi unutmaz. Yapılacak işlem çok basit. 2004 yılında dünyaya örnek diye çıkartılan ve 2021 yılında revize edilen kanun uygulanacak. Hayvanların aşıları yapılacak, kısırlaştırılacak ve yerine bırakılacak. Belediyeler bu işi beceremiyorsa bireysel hayvanseverlere bırakacak. Bakanlıklar denetimlerini yapacak” diye konuştu.  

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler