TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaYerel Haberlerİstanbul HaberleriYenikapı İDO iskelesine 35 depremzede geldi

Yenikapı İDO iskelesine 35 depremzede geldi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Hatay İskenderun Limanı’ndan kalkan feribot, 636 depremzedeyle yola çıktı. Depremzedelerin bir kısmı Alanya, Antalya, Çeşme limanlarına bırakıldı. 35 depremzede, Yenikapı İDO iskelesine geldi.

Kahramanmaraş depremleri sonrası depremzedelerin tahliyeleri sürüyor. Hatay İskenderun Limanı’ndan kalkan Adnan Menderes feribotu, 636 depremzedeyle yola çıktı. Depremzedeler Alanya, Antalya ve Çeşme limanlarına bırakıldı. Yenikapı İDO iskelesine ise 35 depremzede dün gece saat 23.55’te geldi. Feribottan inen depremzedeleri, İstanbul İl Jandarma ekipleri karşıladı. Ekipler, şehir dışına çıkacak ve İstanbul içinde konaklayacak depremzedeleri iki gruba ayırdı. Depremzedeler araçlarla konaklayacakları yerlere gönderildi.

Yenikapı i̇do iskelesine 35 depremzede geldi
Yenikapı İDO iskelesine 35 depremzede geldi

“FERİBOTA BİRÇOK YARDIM MAZEMESİ YÜKLENDİ”

İDO Kurumsal İletişim Müdürü Filiz Şafak, Yenikapı İDO iskelesinden yardım malzemelerinin de deprem bölgesine gönderildiğini belirterek, “Adnan Menderes feribotunu 9 Şubat saat 23.59’da, Ulaştırma Bakanlığı ve AFAD koordineli şekilde depremzedelere yardım götürmek üzere yola çıkardık.

AFAD’ın yardımları jeneratör, battaniye, su ve birçok insani yardım malzemesi, feribota yüklendi. İlk durak noktası Mersin Limanı’ydı. Orada yardım malzemeleri tahliye edildi. İskenderun’dan 636 depremzede vatandaşımızı ve 11 aracı alarak, önce Alanya, Antalya, Çeşme limanlarında depremzedelerin büyük bir kısmını tahliye ettik. Yenikapı iskelemizde kalan son 35 depremzedemiz de gelmek üzere” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler