TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerYeni Zelanda Başbakanı Ardern, istifa etti

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, istifa etti

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, bugün basın toplantısı yaparak Başbakanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı. Ardern yazılı açıklamasında ise “Görevde altıncı yılıma giriyorum. Ve o yılların her biri için, her şeyimi verdim” ifadelerini kullandı.

Jacinda Ardern, 2017 yılında İşçi Parti’nin lideri olarak 37 yaşında Yeni Zelanda Başbakanı olmuş ve dünyadaki en genç kadın hükümet lideri olarak görev yapmaya başlamıştı. Ardern bugün basın açıklaması yaparak Başbakanlık ve beraberinde İşçi Partisi Liderliği görevinden 7 Şubat itibariyle ayrılacağını duyurdu. Ardern kişisel sosyal medya hesabından konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı;

“Görevde altıncı yılıma giriyorum. Ve o yılların her biri için, her şeyimi verdim. Bir ülkeyi yönetmenin bir insanın sahip olabileceği en ayrıcalıklı ama aynı zamanda en zorlayıcı işlerden biri olduğuna inanıyorum. Dolu bir deponuz ve ayrıca bu beklenmedik zorluklar için biraz rezerviniz yoksa bunu yapamazsınız ve yapmamalısınız.”

Yeni zelanda basbakani ardern istifa ettia - dış haberler - haberton
Yeni zelanda başbakanı ardern, istifa etti

Yeni Zelanda’da genel seçimlerin 14 Ekim tarihinde olacağını da duyuran Ardern “Yeniden seçime girmeyeceğimi ve Başbakanlık görevimin en geç 7 Şubat’ta sona ereceğini ilan ediyorum. Bu, hayatımın en tatmin edici beş buçuk yılı oldu. Ama zorlukları da oldu” ifadelerini kullandı.

Ardern işin zorluğu nedeniyle ayrılmadığını vurgulayarak “Ayrılıyorum çünkü böylesine ayrıcalıklı bir görevle birlikte sorumluluk da geliyor. Ne zaman liderlik edecek doğru kişi olduğunuzu ve ne zaman olmadığınızı bilme sorumluluğu” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler