TRY - Türk Lirası
EUR
15,3401
USD
13,4502
GBP
18,3536
CNY
2,1187
-2.7 C
Ankara
8.5 C
İstanbul
8.5 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaYazarlarYeni yıla az kala

  Yeni yıla az kala

  Avatar of dünya pamuk
  Dünya Pamukhttps://haberton.com/
  Dünya Pamuk. "Pudra" kitabının yazarı, 28 Yaşında. Üsküdar doğumlu, eğitimini İstanbul'da tamamladı, 13 yıldır edebiyat ile ilgileniyor. Daha önce "Gece Dergi" ailesinde 4 yıla yakın yazarlık yaptı, "Münazara" dergisinde 1 yıla yakın köşe yazarlığı yaptı ve şu aralar yeni çıkacak kitabı üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Salonlarımızın en nadide köşesinde ışıl ışıl yanan çam ağacının verdiği heyecanla, yeni yıla az kala 2022’ye hazırım diyebilirim. Bu hazır olma hissi tamamen hediye açma hevesinden ibaret.

  Rengârenk kutularda özenle paketlenmiş hediyelerin, yaşınız kaç olursa olsun içinizde ki çocuğu ayağa kaldırdığına eminim. İtina ile uyanış, mesai saatinin bitişine olan sabırsızlık, hele de Kadıköy gibi bir yerdeyseniz Şekerci Cafer Erol’un önünden geçerken sizi adeta içine çeken şıkır şıkır süsleri iyiden iyiye mutluluk dağıtıyor.

  Yeni yıla az kala
  Yeni yıla az kala

  70’li yılların başında başlayan yeni yıl kartlarından günümüzde nadiren bulunsa da, bugünler de tebrik mesajları da iş görür nitelikte. Her ne kadar zorlu süreçlerden geçiyor olsak da, her yeni yıl içimizde anlam veremediğimiz bir hevesle yeni yıla merhaba diyoruz. Buna yaşam enerjisi diyebilirsiniz ancak kalırsa çare demekle yetiniyorum. Beklentilerimizi, umutlarımızı, hayallerimizi bir bir ötelediğimiz her yeni yıl hayatlarımızda çıkış kapısı arıyoruz.

  Kimimiz aradığı aşkı bulacağından emin, kimimiz terfi için daha çok çalışacağına dair kendine sözler veriyor, kimimiz annelik hayali kurarken, bir çok yuva dağılıp en başa dönülüyor. Birbirinden farklı hayatlarımızın aslında tek ortak noktası var: Mutlu olmak. Çabamız, gayemiz bu ve bunu da en iyi yeni yıl arifesinde yapıyoruz. 

  Ardımızda bırakacağımız 2021 yılının etkilerinden kurtulmak istiyoruz, her birimiz maske-mesafe mottosundan kurtulup kucaklaşmak istiyor. Bir çok insani değerin kıymetini anladık, yapılmasını dört gözle beklediğimiz geri sayım anında tutulacak dileklerin başında da salgının bitimi olacak.

  Salonlarımızın en nadide köşesinde ışıl ışıl yanan çam ağacının verdiği heyecanla, yeni yıla az kala 2022'ye hazırım diyebilirim. Bu hazır olma hissi tamamen hediye açma hevesinden ibaret.
  Salonlarımızın en nadide köşesinde ışıl ışıl yanan çam ağacının verdiği heyecanla, yeni yıla az kala 2022’ye hazırım diyebilirim. Bu hazır olma hissi tamamen hediye açma hevesinden ibaret.

  Sıcacık evlerimizde özenle kurduğumuz sofranın etrafında gülüşlerimiz ve yeni yıla dair beklentilerimiz olacak, 1. Çinko ve 2. Çinko’yu tutturan eniştenin tombala demesine güleceğiz, TRT ekranlarında sanat güneşi Zeki Müren “Şimdi Uzaklardasın” diyecek ve ardından çıkacak dansöz ile milli piyango çekilişini bekleyeceğiz. Her ne kadar çıkmasa da amortiyi bekleyen gözlerimiz ekrana kitlenecek. 

  Kuruyemiş kaselerinde yine leblebiler yenmeyerek ötekileştirilse de, sabaha dek heyecanla herkes birbirine ideallerini, hedeflerini anlatacak. Hediye seremonisinin ardından ayaklarımız uyku vaktine ilerlese de, tatlı rüyalar görmek istemiyle uykunun kucağına kendimizi bırakacağız ve bunların tamamen bir rüya oluşuna şahit olacağız. Günaydın. Yeni yıla hoş geldiniz.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler