TRY - Türk Lirası
EUR
20,378
USD
18,820
GBP
22,674
CNY
2,778
4 Şubat 2023, Cumartesi
Ana SayfaÖne ÇıkanYeni vakalar belli illerde yoğunlaşmakta

Yeni vakalar belli illerde yoğunlaşmakta

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Bugünkü vaka sayıları; bin 41, vefat eden vatandaş sayısı 22, bugün yapılan test sayısı 49 bin 302, iyileşen hasta sayısı ise 2 bin 219. Yeni vakalar belli illerde yoğunlaşmaktadır.” dedi.

Sağlık bakanı fahrettin koca “bugünkü vaka sayıları; bin 41, vefat eden vatandaş sayısı 22, bugün yapılan test sayısı 49 bin 302, iyileşen hasta sayısı ise 2 bin 219. Yeni vakalar belli illerde yoğunlaşmaktadır. ” dedi.

Koca, “Bazı büyük kentlerde en yüksek haftalık vaka sayıları salgının 5. haftasında görülmüştü. Tedbirlerle bunu düşüşler izledi. 13 ilimizde en yüksek haftalık vaka sayılarına son 1 ay içinde veya yeni ulaşılmaktadır” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Filyasyon çalışmalarında çok sayıda vakanın nedeninin düğünler olduğunu gördük. 31 Ağustos’a doğru salgının seyrinde bir farklılık olursa daha önce yapıldığı gibi bilim kurulu tarafından online uzaktan eğitim gibi öneriler sunulabilir” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler