TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
12.3 C
Ankara
14.5 C
İstanbul
18.7 C
İzmir
21 Mayıs 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarYeni trendler

  Yeni trendler

  Sevgi Himmetoğlu
  Sevgi Himmetoğluhttps://haberton.com/
  Sevgi Himmetoğlu, On dokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesini 2013 yılında bitirdi. 2017 yılında On dokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Mezhepler Tarihi Anabilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı. Din Kültürü Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Okumaya aşık, yazmaya sevdalı, kaleme meftun..

  Haftanın Öne Çıkanları

  Gün geçmiyor ki sosyal mecralarda yeni trendlere kapılmayalım! Gün geçmiyor ki garip eylemler popüler! olup ülkedeki her evi kuşatmasın!

  Bu haftalarda en çok gözüme takılanlardan biri ise “hiç gerek yok daha fazlasına” şarkısı ile video paylaşımları. İnsanlar bu mecraları eğlenmek olarak kullansalar da tutarsızlıklar had safhada. Bu tarz paylaşımlar ile evini, hayatını bize açanlara bakıyoruz ki hiç gerek yok daha fazlasına demesinin ardında fazlaca bir hayatı var zaten. Yani şarkı ile paylaştığı kocası, çocuğu ya da kahve fincanı ona yetmiyor aslında. Yetmediği gibi de evindeki gereksiz fazlalıklar, yaptığı reklamlar ile kazandıkları cabası! Yanlış anlaşılmak istemem herkesin yaşayış tarzı, çalışma şekli tabi ki kendine. Ben aradaki tutarsızlığa taktım.

  Diğer gözüme takılan popüler videolar ise Ramazan ayının girmesi ile başladı. Şaka yaptığını zanneden, komik olduğunu düşünen Z kuşağı elinde bir hoparlör ile iftar olmadan ezan sesi verip insanların oruçlarına sebep olmaktalar.

  Yeni trendler
  Yeni trendler

  Bu tarz bir eğlenmenin (buna eğlenme bile denilmez hiçbir komik tarafı yok çünkü) hiçbir mantıklı açıklaması olamaz, olmamalı. Vurdumduymazlık, kendini bilmezlik ne derseniz deyin. Neden yaratıldığının ve yaşadığının farkında olmayan böyle gençleri gördükçe açıkçası üzülüyorum. Üzülüyorum çünkü çocuklarını duyarlı ve hassas bir şekilde, vatana millete hayırlı evlat olarak yetiştirmeye gayret eden bir toplulukta var. Ve o çocuklar gün gelecek karşılaşacaklar. Yazık. Çok yazık…

  Bu sosyal mecralarda insanlara hayır anlamında ulaşmaya çalışan, bunu faydalı işlere çevirmeye çalışan insanlar var. Ama onlar var, kötü taraflarının olduğu kadar iyi tarafları da var diyerek gözümüzü bu mecralara kapatmaya gerek yok. İnsanlar hayırlarını illa da sosyal medyada yapmasa da olur. Gençlik bir uçurumun kenarında. Bugün başkalarının çocuğu bu çukura düşmüş olsa da ne kadar korumaya çalışırsak çalışalım bir gün bezlerinde çocukları o uçurumun kenarına gelecek.
  Bizler bugün herkesin çocuğu için mücadele etmezsek yarın da kimse bizim çocuklarımızı korumak için parmak oynatmayacak.

  Gün geçmiyor ki sosyal mecralarda yeni trendlere kapılmayalım! Gün geçmiyor ki garip eylemler popüler! Olup ülkedeki her evi kuşatmasın!
  Gün geçmiyor ki sosyal mecralarda yeni trendlere kapılmayalım! Gün geçmiyor ki garip eylemler popüler! olup ülkedeki her evi kuşatmasın!

  Bu trendler! Sadece eğlence amacı ile kullanılıyor gibi gözüksede, anlık eğlenceler insanların ruhunu değiştirmekte. Çocuklar o süslü hayatlara özeniyorlar, o çaba gerektirmeyen, beyin kullanılması gerekmeyen hayata özenerek o şekilde yaşamanın yollarını arıyorlar. Sosyal medyanın hiçbir yararı yok. Sosyal medyanın hayatımıza hiçbir katkısı yok.

  Sosyal medya zaman kaybıdır….

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler