TRY - Türk Lirası
EUR
20,378
USD
18,820
GBP
22,674
CNY
2,778
4 Şubat 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamYemek sonrası ölen Ece'nin kardeşi tehlikeyi atlattı

Yemek sonrası ölen Ece’nin kardeşi tehlikeyi atlattı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İzmir’de restoranda yedikleri yemek sonrası ölen Ece Melisa Mercankaya’nın (6) tedavi gören kardeşi Ege Mercankaya’nın (4), büyük ölçüde hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.

Anne Hasret Mercankaya (33), “Uzun bir süre sonra çocuğumla iletişim kurdum, su istedi. Her geçen gün durumu iyiye gidiyor” dedi.

Belçika’dan tatil için Aydın’ın Didim ilçesindeki yazlık evlerine gelen emlak danışmanı Cihan (37) ve Hasret (33) Mercankaya çifti, 13 Nisan’da İzmir’in Gaziemir ilçesindeki restoranda çocukları Ece Melisa ve Ege ile yemek yedi ve Didim’e döndü.

Yemek sonrası ölen ece'nin kardeşi tehlikeyi atlattı
Yemek sonrası ölen Ece’nin kardeşi tehlikeyi atlattı

Bir süre sonra Hasret Mercankaya ve çocukları rahatsızlandı. Didim Devlet Hastanesi’ne birkaç kez giden anne ve 2 çocuğuna teşhis konulamadı. Ece Melisa’nın 17 Nisan’da durumu ağırlaşınca aile fertleri yine aynı hastaneye gitti. Ece Melisa ile durumu daha iyi olan annesi Hasret Mercankaya, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne, Ege Mercankaya ise 1 gün sonra Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Hasret Mercankaya taburcu edildi, Ece Melisa hayatını kaybetti. Ece Melisa’nın cenazesi, otopsinin ardından Manisa’da Kırtık Mezarlığı’nda toprağa verildi. Ön otopsi raporunda ölüm nedeni, ‘belirsiz’ olarak kayda geçen Ece Melisa’dan alınan örneklerle yapılan detaylı otopsi işleminin sonucu bekleniyor. Tedavisi süren Ege Mercankaya’nın ise sağlık durumunun iyiye gittiği, hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi. Aile, Ege için kan tahlil sonucunu ve konulacak teşhisi bekliyor.

‘YAKIN ZAMANDA NORMAL SERVİSE ALACAKLAR’

İzmir'de restoranda yedikleri yemek sonrası ölen ece melisa mercankaya'nın (6) tedavi gören kardeşi ege mercankaya'nın (4), büyük ölçüde hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.
İzmir’de restoranda yedikleri yemek sonrası ölen Ece Melisa Mercankaya’nın (6) tedavi gören kardeşi Ege Mercankaya’nın (4), büyük ölçüde hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.

Ege’nin sağlık durumunun her geçen gün iyiye gittiğini belirten Hasret Mercankaya, “Yüzde 10’la çalışan kalbi, yüzde 55’e çıktı. Yoğun bakım servisindeki tedavisi sürüyor. Yanına gittiğimde beni görünce tanıyıp ağlamaya başladı. Uzun bir süre sonra iletişim kurdum, benden su istedi. Ağzıyla mırıldandı, eliyle su içmek istediğini ifade etti. Ancak yoğun bakımda olduğu için vermedik.

Her geçen gün sağlık durumunun iyiye gitmesi mutlu ediyor. Giderken de yanından ayrıldığımız için ağlamaya başladı. Çok mutluyum. Hayati tehlikeyi büyük ölçüde atlattı. Yakın zamanda normal servise alacaklar. Bunun yanında ise olayın hala nasıl gerçekleştiğinin tespit edilememesi üzüntü yaratıyor. Ne ölen kızımın otopsi sonucu çıktı ne de Ege’nin tahlillerinden bir sonuç. Hala olayın neden gerçekleştiği anlaşılamadı. Sonucu merak içerisinde bekliyoruz” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler