TRY - Türk Lirası
EUR
20,378
USD
18,820
GBP
22,674
CNY
2,778
4 Şubat 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriYelken ve sörfte İzmir'in olimpiyat gururu

Yelken ve sörfte İzmir’in olimpiyat gururu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Tokyo’da 23 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olimpiyatlara Yelken ve sörfte kota alan 8 sporcunun 6’sı İzmir’den çıktı.

İzmirli sporcular yelken ve sörfte olimpiyat kotalarına ambargo koydu. Japonya‘nın başkenti Tokyo’da 23 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olimpiyatlara şimdiye kadar 8’i yelken ve sörfçü 79 sporcumuz kota aldı. Yelken ve sörfte kota alan 8 sporcunun 6’sı İzmir’den çıktı. Daha önce 2008 Pekin, 2012 Londra ve 2016 Rio Olimpiyatları’na katılan Foçalı Deniz ile Ateş Çınar kardeşler, 470 sınıfında 2019 yılında üst üste dördüncü kez olimpiyat kotası alıp Tokyo’ya gitmeye hak kazandı. İki kardeş, yelkende üst üste 4 olimpiyata katılan ilk Türk sporcular olarak kendilerine ait olan rekoru geliştirdi. 

Yelken ve sörfte i̇zmir'in olimpiyat gururu
Yelken ve sörfte İzmir’in olimpiyat gururu

Dilara Uralp, RS:X rüzgar sörfünde 2016 Rio Olimpiyatları’ndan sonra 2019 yılında da kotayı geçerek art arda ikinci olimpiyata vize aldı. Urla’da yetişen Okyanus Arıkan ile Beste Kaynakçı, 470 kadınlar sınıfında ülkemize tarihinin ilk olimpiyat kotasını getirdi. İkili, Tokyo’da ay-yıldızlı bayrağımızı temsil edecek. Rüzgar sörfünde son olarak yine İzmirli Onur Cavit Biriz olimpiyat kotasını geçmeyi başardı. Onur, Dünya Yelken Federasyonu’nun kota güncellemesiyle RS:X sınıfında Tokya’da bu yaz yapılacak olimpiyatlara katılmaya hak kazandı. Yelkende bu 6 ismin dışında Alican Kaynar ve Ecem Güzel, Türkiye’yi olimpiyatta temsil edecek.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler