TRY - Türk Lirası
EUR
18,2357
USD
17,9255
GBP
21,6361
CNY
2,6508
22.8 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29 C
İzmir
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSağlık HaberleriYazın yapılan estetik ameliyatı olacaklara uyarı

  Yazın yapılan estetik ameliyatı olacaklara uyarı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Furkan Kurdal, “Yazın yapılan estetik ameliyatında hastaların dikkat etmesi gereken bazı hususlar var” diyerek önerilerde bulundu.

  Çamlıca Erdem Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Furkan Kurdal, yaz mevsiminde estetik operasyon yaptırılmasına karşı insanlarda genel bir önyargı olduğunu belirterek, “Bu algı, geçmiş zamanda kullanılan eski, klasik model bandajların yaz sıcaklığında hastaları rahatsız etmesi sonucu oluşmuştur. Ancak günümüzde kullanılan modern malzemelerle bu şikâyetleri azaltmak mümkün” diye konuştu.  

  YAZ MEVSİMİNDE YAPILAN ESTETİK OPERASYONLARDA BUNLARDA DİKKAT 

  Op. Dr. Furkan Kurdal, yaz mevsiminde estetik operasyon yaptıracaklara şu önerilerde bulundu: 

  “Özellikle yaz mevsiminde iş ve okul hayatındaki temponun yavaşlaması, kıyafetlerin incelmesi, kişilerin vücudunda rahatsız olduğu bölgelerin daha görünür hale gelmesine, dolayısıyla estetik ameliyata daha fazla ihtiyaç hissetmelerine neden olmaktadır. Hastalarımızın birçoğunun yoğun talepleri olması rağmen, yazın ameliyat olma konusunda bazı çekinceleri ve soru işaretleri de bulunabilmekte. Ancak genel manada gerekli önlemler alındığında yaz veya kış mevsiminde ameliyat olmanın iyileşme açısından herhangi bir farkı olmadığını söyleyebiliriz.

  Yazin yapilan estetik ameliyati olacaklara uyari 1 - sağlık haberleri - haberton
  Yazın yapılan estetik ameliyatı olacaklara uyarı

  Yalnızca, yaz mevsiminde yaptığımız estetik ameliyatlarda hastaların dikkat etmesi gereken bazı hususlar var. Nedir bunlar? Mesela güneş ışınları, operasyon bölgesinde renk değişikliğine neden olabilir. Bu yüzden hastaların operasyon sonrası 1 ay direk güneş ışığı altına çıkıp güneşlenmemeleri, en az 3 ay boyunca güneş koruyucu kremleri düzenli olarak kullanmaları, yüz bölgesine yapılan estetik işlemler sonrası şapka takmalarını önermekteyiz.” 

  RİNOPLASTİ SONRASI GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ KULLANIMA DİKKAT 

  Yaz sıcaklarının iyileşme sürecinde herhangi bir probleme yol açmadığını, bu sebeple estetik yaptırmak isteyenlerin kışı beklemelerine gerek olmadığını belirten Op. Dr. Kurdal, süreç boyunca dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle anlattı: 

  Rinoplasti yani burun estetiği operasyonundan sonra 2 ay güneş gözlüğü kullanılmamalıdır. Bir diğer konu; liposuction ile yağ alma, karın germe, meme büyütme, küçültme, kol – bacak germe gibi vücut şekillendirme operasyonlarından sonra 1 ay korse kullanılması gerekmektedir. Sıcak hassasiyeti yüksek olan hastaların korse kullanımını göz önünde bulundurmalarını tavsiye ederiz, çünkü bu süreç onları bir miktar zorlayabilir. Ayrıca, vücut şekillendirme ameliyatları sonrası yaklaşık 1 ay boyunca denize girme, kol ve bacak kaslarını çalıştıracak aktivitelerden uzak durmalarını tavsiye ettiğimiz için yaz tatili planlarını buna göre ayarlamaları daha doğru olacaktır.” 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler