21.7 C
Ankara
23.9 C
İstanbul
27.6 C
İzmir
27 Eylül 2021, Pazartesi
Diğer

  YAZAR

  Büşra Akpınar

  Büşra Akpınar, Sezgisel Beslenme Uzmanı/Diyetisyen. Lisans eğitimini İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde tamamlamıştır. Öğrencilik yıllarında Malezyaya ‘Unıversity of Putra Malaysia’ Üniversitesine gitmiş, Besin Araştırmaları Merkezinde Gözlemci Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır.Erasmus programıyla Hollanda da bulunmuş. ‘Hogeschool Van Arnhem En Nijmegen’ Üniversitesinde, Sport and Nutrition Science (Spor ve Beslenme Bilimi) eğitimini tamamlamıştır. 2020 yılında Medipol Üniversitesi, Klinik Beslenme Yüksek Lisans programına başlamıştır. Şuan tez aşamasını yürütmektedir. Online olarak Türkiye ve Dünya’nın birçok yerinden danışanlarına hizmet vermektedir.
  2 İÇERİK

  Farkındalıklı yeme ile porsiyon kontrolünü sağla

  Yemeği çok hızlı yiyor ve ardından rahatsız hissediyor musunuz? Ne yediğimi anlamıyorum, yediğimden tatmin olmuyorum diyorsanız farkındalıklı yeme tam da size göre. Yemek zamanlarında aşırı...

  Duygusal yemeyi nasıl engelleyebilirim?

  Hangi durumlarda duygusal yeme yapıyorum, hangi durumda ne düşünüyorum? Ne hissettiğim için yiyorum? bunları fark ettiğinizde kendinizi daha iyi tanıyacaksınız.

  Güncel Haberler