TRY - Türk Lirası
EUR
19,341
USD
18,571
GBP
22,427
CNY
2,589
27 Kasım 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatYazar şair ve sanatçıların adları ölümsüzleşiyor

Yazar şair ve sanatçıların adları ölümsüzleşiyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Çankaya Belediyesi, ilçede yaşamış ve topluma değer katmış yazar şair ve sanatçıların adlarını yaşadıkları binalara isim plaketlerini yerleştirerek ölümsüzleştiriyor.   

Yazar şair ve sanatçıların adları ölümsüzleşiyor
Yazar şair ve sanatçıların adları ölümsüzleşiyor

Çankaya Belediyesi bir ilki daha hayata geçirdi. Bahçelievler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iş birliği ile ilçede yaşamış şair, yazar ve sanatçıların isimleri hayattayken ikamet ettikleri binada ölümsüzleştiriliyor.

“Çankaya’da Yaşamış Yazar ve Şairlerin İzinde” adlı proje ile toplumsal birer değer olan kişilerin isimleri ve bilgilerinin yer aldığı tabela yaşadıkları apartmanın girişine yerleştiriliyor.  

Proje kapsamında ilk olarak Türk edebiyatının önemli isimlerinden yazar Fakir Baykurt, Cin Ali’nin yaratıcısı yazar Rasim Kaygusuz ve eşi öğretmen Remziye Kaygusuz, Türk Halk Müziği’nin usta ismi Özay Gönlüm’ün isim plaketleri Bahçelievler’de yaşadıkları binanın girişine asıldı. 

Türkiye’ye ve Çankaya’ya değer katan yazar, şair ve sanatçıların yaşadıkları mekan özelinde ölümsüzleştirmeyi amaçlayan proje ile bina girişlerine yerleştirilen isim plaketlerinde yer alan karekod uygulamasını kullanan vatandaşlar, sosyalprojeler.cankaya.bel.tr adresine erişerek kişilere ait içerik ve görsellere de ulaşma imkanı bulabiliyor.     

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler