TRY - Türk Lirası
EUR
18,2357
USD
17,9255
GBP
21,6361
CNY
2,6508
22.8 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29 C
İzmir
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatYazar Işıl Gence'nin kitabı raflarda

  Yazar Işıl Gence’nin kitabı raflarda

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yazar Işıl Gence, büyük anneannesi Nesie’nin yaşamından esinlenerek kaleme aldığı “Kadın Su Gibidir Akar Erkek Ateş Gibidir Yakar” adlı kitabı Nisan 2022’de raflardaki yerini aldı. Kitap, yaşamın merkezinde konumlanan dişil ve eril enerjiyi tüm yönleriyle ele alıyor.  

  Yazar Işıl Gence, yeni kitabında ilişkileri dişil ve eril enerjinin penceresinden tanımlayarak kadın ve erkeklerin yaşamına rehberlik ediyor. Kitabında kadın ve erkeğe hem kendi içinde hem de birlikte bir bütün olabilmenin yol haritasını sunduğunu kaydeden Işıl Gence, “Dijital teknolojilerle desteklediğim kitabımda sağ ve sol beynin nasıl çalıştığından dişil ve eril enerjiyi nasıl dengeleyebileceğimize ve bütünleştirebileceğimize dair bütün kodların şifresini veriyorum.

  Böylece ilişkilerde puzzle’ın parçalarını tamamlıyorum. 26 meditasyonu tek bir kitapta buluşturdum. Kitabımda değindiğim farklı konulara eklediğim meditasyonlarla QR kod ile ulaşan okuyucular, ‘Kadın ne söyler, erkek ne anlar?’, ‘İlişkide iletişim kapısını açan doğru sorular nelerdir?’, ‘Korkularımızı meditasyonlarla nasıl dönüştürebiliriz?’ gibi soruların yanıtlarını bularak dişil ve eril enerji dengesini yakalayabiliyor” diye belirtti. 

  DİŞİL VE ERİL ENERJİNİN CİNSİYETSİZLİĞİNE DİKKAT ÇEKİYOR 

  Yazar isil gencenin kitabi raflarda 1 - kültür ve sanat - haberton
  Yazar Işıl Gence’nin kitabı raflarda

  Kitabında kadim öğretilerde, doğada, bedenin enerji merkezlerinde ve bilinçaltında konumlanan dişil ve eril enerjiye yönelik farkındalık yaratmayı hedeflediğini belirten Yazar Işıl Gence, “Dişil enerji Toprak Ana’yı, ay ve döngülerini, geceyi, mevsimlerden kışı, yuvarlak yüzeyleri ve şekilleri, esnekliği ve sağ beyni temsil ediyor. Toprak Ana gibi besleyen, var eden, yaşam veren, çoğaltan bir o kadar da ay gibi ışık alan, duygular gibi değişken ancak karanlıkta bile parlayan, ışık saçan bir enerji.

  Eril enerji ise gökyüzünü, güneşi, mevsimlerden yazı, sabitliği ve sol beyni temsil ediyor. Aynı güneş gibi her zaman sıcaklığı ile var olan, ışığı veren, içimizi ısıtan, güven ve cesaret veren, koruyup kollayan bir enerji. Kitabımda bu iki enerjinin cinsiyetsiz yönüne dikkat çekiyorum. Her kadının kendi içinde eril enerjisi olduğu gibi, her erkeğin de dişil enerjisi olduğunu örnekleriyle anlatıyorum” ifadelerinde bulundu.  

  DİŞİL VE ERİL ENERJİ DENGESİ NASIL SAĞLANIR? 

  Kitabında günümüzde oldukça derinlikten uzak cümlelerle tanımlanan ve yalnızca kadına ya da erkeğe mal edilen dişil ve eril enerji hakkında bilinen yanlışları ortaya çıkardığını kaydeden Gence, “Dişil enerji yaratıcı, akışta, kabulde, teslimiyet içinde, anın tadını çıkartan ve anla birlikte akan, kalbi ve sezgileri temsil eden, çekici, şefkatli, bilgelik dolu olan ve şifayı içinde barındıran durağan ve içine alıp şifalandıran bir enerjidir.

  Eril enerji ise anda mevcut olan, ilerleyen, çözüm yaratan, odaklanan, risk alan, rekabet eden, mantığı temsil eden, güçlü olmasına rağmen merhametli ve bereketli bir enerjidir. Dişil enerji yaşamdan alırken, eril enerji de yaşama veriyor. Bu alışverişi dengeli olarak sürdürmenin yolu ise cinsiyet ayırt etmeksizin her iki enerji türüne sahip olmaktan geçiyor. Kitabımda okuyucularıma dişil ve eril enerji dengesini sağlamanın yollarını göstererek onların ilişkilerine rehberlik ediyorum” diye konuştu.

  İLİŞKİLER İÇİN BAŞUCU KİTABI

  Yaklaşık 10 yıldır gerçekleştirdiği Dişilik Sanatı Seminerleri ile yüzlerce kadının dişil ve eril enerji dengesi kurarak sağlıklı ilişki sürdürmesine yön veren Yazar Işıl Gence, yeni eserinin ilişkiler için başucu kitabı olma özelliği taşıdığını ifade etti. Seminerlerinde özellikle kadınlarda dişil ve eril enerji farkındalığı yaratarak ilişkilerini doğru yöntemlerini desteklediğine değinen Işıl Gence, “Kadınlara yönelik düzenlediğim seminerlerimde anlattıklarımı buluşturduğum kitabıma, erkekler için de enerji dengesi sağlamanın şifrelerini ekledim.

  Böylece erkekleri de eril enerjinin şifa veren, yaşamı iyileştiren yönüyle tanıştırıyorum. Okuyucular kitabımda yer alan dişil-eril testi ile hangi enerjinin daha baskın olduğuna dair bilimsel bilgi edinerek eksiklerini tamamlayabiliyor” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler