TRY - Türk Lirası
EUR
17,6353
USD
17,1919
GBP
20,5768
CNY
2,5635
23.7 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamYaşamaz denilen Ayaz Ağralı konuşmaya başladı

  Yaşamaz denilen Ayaz Ağralı konuşmaya başladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Manisa’da  18 aylıkken yüksek ateşle hastaneye kaldırılan Ayaz Ağralı, akciğerlerine bulaşan virüs nedeniyle konuşma ve yürüme yetisini kaybetti. Solunum yetmezliği nedeniyle yapay akciğer cihazlarına bağlanan Ayaz, geçirdiği 14 ameliyat sonrası yaşama tutundu, 8 yaşında ‘Anne’ ve ‘baba’ demeye başladı. 

  Manisa’nın Yunusemre ilçesinin Akgedik Mahallesi’nde yaşayan ev kadını Şengül ve bir plastik fabrikasında işçi olan Ömer Ağralı çiftçinin ilk çocukları Ayaz Ağralı, 30 haftalık dünyaya geldi. 18 aylıkken yüksek ateşle Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi’ne götürülen Ayaz’ın akciğerlerinde virüs tespit edildi. Daha sonra İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’ne götürülen Ayaz, 6 ay boyunca yoğun bakımda kaldı.

  Yasamaz denilen ayaz agrali konusmaya basladi 1 - yaşam - haberton
  Yaşamaz denilen Ayaz Ağralı konuşmaya başladı

  Doktorların ‘yaşamaz’ dediği Ayaz’ın, yoğun bakımı sürecinde akciğerleri söndü. Solunum yetmezliği nedeniyle nefes borusuna tüp takılıp, yapay akciğer cihazlarına bağlanan Ayaz, beyni oksijensiz kaldığı için beyin felci geçirdi. Konuşma ve yürüme yetisini kaybeden Ayaz, 8 yaşında olmasına rağmen 14 ameliyat geçirdi. Halen nefes darlığı, kronik akciğer hastalığı, beyin felci, mide ve epilepsi hastalığı sorunu bulunan Ayaz’ın aldığı tedavi sonrası sağlığında yaşanan iyileşme aileye umut oldu. ‘Anne ve baba’ demeye başlayan Ayaz, ailesinin konuştuklarını da tekrar ediyor.

  Oğlu Ayaz’ın sağlığının her geçen gün iyiye gitmesinin kendilerini umutlandırdığını söyleyen Şengül Ağralı, “Ayaz, 14 ameliyat geçirdi, akciğerlerinden bir ameliyat daha olacak. Sağ akciğerinin 4’te 1’i alınacak. Robotik cihazla büyük bir ameliyat olacağı için epey bir masrafı var. 40 bin lira civarındaki ameliyat masrafları için destek bekliyoruz. Ayaz, artık bizim söylediklerimizi tekrarlıyor. ‘Anne ve baba’ diyor, parka gitmek istediğini söylüyor. Mutlu oluyor. Doktorların ‘Yaşayamaz’ dediği oğlum şu an 8 yaşına geldi. Ayaz’ın tedavileri sonrası sağlıklı bir birey olacağını düşünüyorum” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler