27.7 C
Ankara
22.9 C
İstanbul
29 C
İzmir
Cumartesi, Haziran 19, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanYaşam hakkı istiyoruz

  Yaşam hakkı istiyoruz

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Edirne Kadın Platformu üyelerinden Hülya Bodur, “Yetkililerden sadece yaşam hakkı istiyoruz. Bu katliamları durduramıyoruz. Bu yaşanan bir vahşet. Bunu kelimelerle anlatamazsınız.

  Edirne’nin trafiğe kapalı Saraçlar Caddesi üzerinde toplanan Edirne Kadın Platformu üyeleri, Pınar Gültekin‘in eski erkek arkadaşı tarafından vahşice katledilmesini protesto etti. Kadınlar, Gültekin’in fotoğrafı ile ‘Sessiz kalmayacağız’ yazılı pankart açtı.

  Edirne Kadın Platformu Üyelerinden Hülya Bodur, “Yetkililerden Sadece Yaşam Hakkı Istiyoruz. Bu Katliamları Durduramıyoruz. Bu Yaşanan Bir Vahşet. Bunu Kelimelerle Anlatamazsınız.

  Grup adına konuşan Yaren Şenkal, “İstanbul Sözleşmesi’ne dokunmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Pınar’ları yaşatacak olan İstanbul Sözleşmesi’dir, uygulayacaksınız. Pınar Gültekin için ve öldürülen tüm kadınlar için hiç durmadan mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

  Edirne’Nin Trafiğe Kapalı Saraçlar Caddesi Üzerinde Toplanan Kadın Platformu Üyeleri, Pınar Gültekin’In Eski Erkek Arkadaşı Tarafından Vahşice Katledilmesini Protesto Etti.

  ‘SADECE YAŞAM HAKKI İSTİYORUZ’

  Protestoya katılan Edirne Kadın Platformu üyelerinden Hülya Bodur, “Bu katliamları durduramıyoruz. Bu yaşanan bir vahşet. Bunu kelimelerle anlatamazsınız.

  Edirne Kadın Platformu Üyelerinden Hülya Bodur, “Yetkililerden Sadece Yaşam Hakkı Istiyoruz Dedi.

  Bu ölüm ötesi bir şey, bu vahşet” dedi. Nilay Solak da “Biz kadınlar olarak sokağa çıkarken korkmak istemiyoruz. Biz de sokağa özgürce çıkıp dolaşmak istiyoruz” dedi. İrem Kahveci ise, İstanbul sözleşmesinin uygulanmasını istediğini söyledi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler